SsSusanka
16.09.11,07:38
Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť vo veci, či vie odstúpiť od zmluvy aj zhotoviteľ. Všade sa píše len o odstúpení objednávateľa, ale nespomína sa odstúpenie zhotoviteľa. Ak chce odstúpiť zhotoviteľ, je to možné, plynú z toho nejaké finančné náhrady? A ak je zmluva o dielo podpísaná medzi živnostníkom a firmou, živnostník chce od zmluvy o dielo odstúpiť, je to možné? Poprípade chce dať živnostník výpoveď, pričom má podpísanú zmluvu o dielo a to nie je dokončené, je tam nejaká výpovedná doba po novele? :rolleyes:

Vopred ďakujem za rady akékoľvek rady ;)
Mila123
16.09.11,05:52
Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť vo veci, či vie odstúpiť od zmluvy aj zhotoviteľ. Všade sa píše len o odstúpení objednávateľa, ale nespomína sa odstúpenie zhotoviteľa. Ak chce odstúpiť zhotoviteľ, je to možné, plynú z toho nejaké finančné náhrady? A ak je zmluva o dielo podpísaná medzi živnostníkom a firmou, živnostník chce od zmluvy o dielo odstúpiť, je to možné? Poprípade chce dať živnostník výpoveď, pričom má podpísanú zmluvu o dielo a to nie je dokončené, je tam nejaká výpovedná doba po novele? :rolleyes:

Vopred ďakujem za rady akékoľvek rady ;)
pozrela som si kde si zaradila príspevok, prečo do miezd? veď zmluva o dielo nemá nič spoločné so ZP......
Frank30
06.09.12,12:12
Presne takuto otazku mam aj ja a potreboval by som poradit..
tictac7
06.09.12,12:29
Presne takuto otazku mam aj ja a potreboval by som poradit..

treba si zmluvu aj prečítať, predtým než ju podpíšem a ak niečo požadujem, tak to do nej treba napísať. Aj podmienky na odstúpenie od zmluvy zo strany zhotoviteľa sa do zmluvy dajú zakomponovať....