tibor1000
16.09.11,09:58
Dobrý deň poraďáci
chcel by som trošku rozobrat,ako si moze podnikatel zistit,ci sa mu oplatí byt platcom DPH?
konkretne mám na ruke 1 malý obchodik so spotrebnym tovarom,ale lacne komponenty
viem ze mám nárok na odpočet DPH z nákupu,dalej aj pri registrácii mám nárok na odpočet DPH zo zásob a z majetku
tento obchodik mam trzby mesacne cca 700 eur hrubeho

ako by ste si prosim poradili s tym,ako zistit teda,ci sa prihlasit za platcu dph alebo netreba?
povinna registracia urcite nevyjde
dakujem vopred moc
Mila123
16.09.11,08:02
ak povinná registrácia nebude tak si daj na jednu stranu príjem.....a na druhú výdavky.....a zistíš, že ak by si nakupoval každý mesiac (preháňam) nejaký majetok, napr. PC, regále, ERP a pod. povinnosť by si nemal, ale inak ti stále vyjde....budeš platiť.....aj keď malé čiastky aj tak......a keď budeš končiť zaplatíš daň (DPH) zo skladovách zásob......ja byť na Tvojom mieste by som nechcela byť platiteľom DPH....ale máš slobodnú vôľu, sám sa musíš rozhodnúť.....
veronikasad
16.09.11,08:02
Dobrý deň poraďáci
chcel by som trošku rozobrat,ako si moze podnikatel zistit,ci sa mu oplatí byt platcom DPH?
konkretne mám na ruke 1 malý obchodik so spotrebnym tovarom,ale lacne komponenty
viem ze mám nárok na odpočet DPH z nákupu,dalej aj pri registrácii mám nárok na odpočet DPH zo zásob a z majetku
tento obchodik mam trzby mesacne cca 700 eur hrubeho

ako by ste si prosim poradili s tym,ako zistit teda,ci sa prihlasit za platcu dph alebo netreba?
povinna registracia urcite nevyjde
dakujem vopred moc
predávaš tovar aj platitelom DPH (FO alebo PO), alebo len občanom ?
tibor1000
16.09.11,14:15
predávaš tovar aj platitelom DPH (FO alebo PO), alebo len občanom ?

len občanom
Zoltán Kovács
16.09.11,18:51
Potom sa to neoplatí...