vierka.vieročka
16.09.11,10:16
Ahojte,neviem či som v dobrej oblasti, ale chcem sa vás opýtať, keď si idem zakladať podnikateľský účet v banke, čítala som, že v mBank ma to výjde najlacnejšie- ževraj sú tam neni poplatky a tak,máte niekto s mBank podnik.účtom skúsenosti ?
slavo11
16.09.11,09:11
ZUNO a FIO bank má tiež máš vedenie učtu zdarma.avšak s istými obmedzeniami ako výber peňazí z bankomatu a iné. skus googliť.
vierka.vieročka
16.09.11,10:05
Dá sa vôbec dôverovať takej banke ktorú vlastne nemôžeš ani osobne navštíviť?
Máte niekto z vás účet v mBank?
Dubak2000
16.09.11,10:06
Mam dojem ze ta otazka ma celkom lahku odpoved... www.mbank.sk a poplatky su tam napisane. Alebo maju asi infolinku kde informacie daju tiez.
striebro1
16.09.11,11:27
ja mam fio banku a zatial vsetko v pohode. zalozila som ho v ba, to bolo jediny krat kedy som bola fyzicky na pobocke. cez internetbanking vsetko riesim , zatial ziadne tazkosti. je pravda, ze robim len klasicke prevody tuzemske...
Economic
16.09.11,11:59
Ahojte,neviem či som v dobrej oblasti, ale chcem sa vás opýtať, keď si idem zakladať podnikateľský účet v banke, čítala som, že v mBank ma to výjde najlacnejšie- ževraj sú tam neni poplatky a tak,máte niekto s mBank podnik.účtom skúsenosti ?

mbank je výborná len na elektronickú komunikáciu. To znamená elektronické úhrady smerom von z banky a prijaté platby na účet. S hotovosťou nepochodíš.
Atomer.sk
16.09.11,12:40
Zuno - neumoznuje zalozit podnikatelsky ucet
mBank - podnikatelsky ucet iba pre fyzicke osoby (zivnostnik)
fio.sk - umoznuje podnikatelsky ucet (aj pravnicke osoby) - vedenie uctu za nula, pohyby na ucte za nula, karta k uctu za cca 5 Eur rocne. No "nekup" to! ;-)
SalveQ
29.09.11,19:38
Ak plánujete prijímať platby od zákazníkov iba prevodom na účet, je to možno prijateľné riešenie. Osobne by ma však ani nenapadlo založiť si takýto typ podnikateľského účtu najmä z dôvodu narábania s hotovosťou. Už v minulosti tu pôsobil obdobný systém ako produkt Tatra banky. Teraz si už v rýchlosti neviem spomenúť na názov tohto projektu. Mal som ho aj ja. A problém vznikol, keď som chcel vložiť peniaze na tento účet v hotovosti. Musel som to urobiť cez poštu, samozrejme s príslušnými poplatkami a bežnou "ochotou" pracovníčok na pošte. A to som v tom čase ešte nepodnikal.
Ak svoje podnikanie myslíte seriózne, nejakých cca 5 € mesačne s možnosťou internet bankingu vás nemôže odradiť od zriadenia normálneho účtu v "normálnej" banke. Ak je to problém, zoberte moje nasledujúce slová smrteľne vážne ...ZABUDNITE na podnikanie a radšej sa zamestnajte! Kiežby podnikatelia museli riešiť iba takéto "hlúposti", akými sú poplatky voči banke...
Atomer.sk
29.09.11,20:31
SalveQ: Pokial je viacej pohybov na ucte, tak ti to rozhodne nevychadza v beznej banke na 5Eur, ale skor 20-30 Eur. A ked to vynasobis 12timi, mas min. 240 Eur, ktore mozes usetrit. Podnikanie je aj o optimalizacii nakladov, a nie vyhadzovani von oknom. Vklad hotovosti na ucet je problem? Aky konkretne a preco?
Dubak2000
30.09.11,06:56
presne ako pise Atomer.sk . Ja uz platim pri viac pohyboch a vkladoch od klientov cca 40-50 euro mesacne co uz nie je malo. Takze stoji za to uvazovat ako to zmenit. Aj ked som na to zatial neprisiel ak nechcem klientom zobrat moznost vlozit platbu na ucet:(
Atomer.sk
30.09.11,07:07
Klienti predsa mozu stale vkladat peniaze na ucet, pokial nemaju internet banking. Nech idu do hociakej banky a zadaju prevod na ucet do FIO banky. Kde je problem? :-)
Dubak2000
01.10.11,06:02
Klienti predsa mozu stale vkladat peniaze na ucet, pokial nemaju internet banking. Nech idu do hociakej banky a zadaju prevod na ucet do FIO banky. Kde je problem? :-)

problem je rychlost. Vklady klienti pouzivaju obvykle vtedy ak treba aby to bolo zaplatene v ten den.
veronikasad
01.10.11,06:15
presne ako pise Atomer.sk . Ja uz platim pri viac pohyboch a vkladoch od klientov cca 40-50 euro mesacne co uz nie je malo. Takze stoji za to uvazovat ako to zmenit. Aj ked som na to zatial neprisiel ak nechcem klientom zobrat moznost vlozit platbu na ucet:(
neplatíš vysoký poplatok preto, že poplatky za vklad idú na účet prijímateľa ?
Dubak2000
02.10.11,05:50
neplatíš vysoký poplatok preto, že poplatky za vklad idú na účet prijímateľa ?

ano, aj preto. jeden dovod je mnozstvo pohybov na ucte, druhy su vklady. V TB sa da aby vkladatel platil poplatok, ale ta zmena je celkom komplikovane ako mi bolo vysvetlene. Takze som to zatial nechal tak.
BIZAL
02.10.11,07:06
Ja mam podnikatelsky ucet vo VUB a platim 8 eur mesacne. Robim caste prevody do tretich krajin, tam je za to poplatok 30 eur. Preto chcem taktiez banku zmenit. Kamarat-podnikatel mi odporucil Citibank. Este som si nerobila prieskum, ale mozes sa pozriet aj na tuto banku, a potom napisat...:)
Atomer.sk
02.10.11,10:55
Vo VUB banke sa da nastavit, aby za vklad na ucet platil poplatok vkladatel. V TatraBanke povedali, ze to zmenit nejde.
Dubak2000
03.10.11,04:13
Vo VUB banke sa da nastavit, aby za vklad na ucet platil poplatok vkladatel. V TatraBanke povedali, ze to zmenit nejde.

Ide to aj v TB ale musi za zrusit balicek k tomu uctu a potom to mozu nastavit.