VieročkaT
16.09.11,12:31
Môžem uplatniť odpočet DPH z notárskeho poplatku za registráciu záložného práva z exekučného titulu? Je to záložné právo na zásoby, ktoré vyžaduje banka pri reštrukturalizácii úveru. Ja si myslím, že asi nie, ale tu ešte nejde o samotnú exekúciu, tak trochu váham.
Milan Benka
16.09.11,13:51
Môžem uplatniť odpočet DPH z notárskeho poplatku za registráciu záložného práva z exekučného titulu? Je to záložné právo na zásoby, ktoré vyžaduje banka pri reštrukturalizácii úveru. Ja si myslím, že asi nie, ale tu ešte nejde o samotnú exekúciu, tak trochu váham.

Z uvedeného vyplýva, že úver beriete v súvislosti s podnikaním, preto aj registrácia záložného práva k tomuto úveru je výdavkom súvisiacim s dosahovaním príjmov z podnikania. Pri tejto službe Vám vzniká právo na odpočet dane v rozsahu znenia §§49-51 zákona 222/2004 Zz.
VieročkaT
16.09.11,18:55
Úver už existuje a sú problémy s jeho splácaním, preto tá reštrukturalizácia. Je to len ďalšia forma ručenia rizikového klienta, ktorú vyžaduje banka, preto mám tie pochybnosti.
jeso
19.09.11,06:35
súhlasím s odpovedou od Milana Benku...
je to jedno, že úver už existuje, ten úver bol braný v súvislosti s podnikaním za účelom dosiahnutia príjmu , objednali ste si službu od notára... je platiteľ - ak splníte zákonom stanovené podmienky máte nárok na odpočet ...