desperate90
16.09.11,13:49
Dobrý deň, v prvom rade uvediem na správnu mieru moju otázku. Ide totiž o zložitejší problém. Úraz v práci totiž nebol kategorizovaný ako pracovný úraz z dôvodu, že k nemu došlo pár minút pred začiatkom pracovnej doby. Mali sme totiž s mojou vedúcou ústnu dohodu, podľa ktorej som si mohla začať plniť svoje pracovné povinnosti aj pred oficiálnym začatím pracovnej doby.

Chcem sa teda spýtať, či v danom prípade ide o pracovný úraz (stal sa na pracovisku počas plnenia pracovných povinností). A tiež akým spôsobom by som sa mohla brániť.
willma
16.09.11,12:17
príchod do práce máš niekde zapísaný? V dnešných časoch, keď príde na lámanie chleba ako v tvojom prípade, je ti ústna dohoda bohužiaľ na dve veci.
desperate90
16.09.11,14:44
Žiaľ k žiadnemu zapisovaniu nedochádza a uvedomujem si aj to, že je to na dlhé lakte. No trošku som sa o to zaujímala, a predsa by mohla zavážiť už len skutočnosť, že došlo v danom čase k vykonávaniu pracovných povinností, a to na pracovisku. V zák. práce sa v súvislosti s pracovným úrazom tiež nespomína pracovný čas ...

Podľa Zákonníka práce je "pracovný úraz poškodenie zdravia, ktoré bolo zamestnancovi spôsobené pri plnení pracovných úloh alebo v priamej súvislosti s ním nezávisle od jeho vôle krátkodobým, náhlym a násilným pôsobením vonkajších vplyvov".

Ale to je len teória .... v skutočnosti nemám šajnu ako sa to rieši v praxi.