Gugel
19.01.06,16:46
Ahojte poraďaci,

som na tejto stranke len začiatočnik a mam jeden problem. V s.r.o. sa ako to niekde býva zvykom traja spoločníci nepohodli, a jeden v apríli odišiel a založil si novú firmu. Vzdal sa len konateľstva, ale podiel vo firme si ponechal. Pri odchode si však pribalil počítač, ktorý je evidovaný v HM firmy a odpisuje sa. Nemá záujem ho vrátiť ani odkúpiť. Ako to mám účtovne vysporiadať? Mám ho vyradiť v dôlesku škody a dať ju k náhrade spoločníkovi? V akej cene ho vyradím? Asi ZC. Zníženej o tohtoročný odpis?

Prosím poraďte ti ako to vysporiadať. Za všetky názory vopred ďakujem.
KEJKA
19.01.06,17:56
ak sa s ním nedá dohodnúť, tak to asi klasifikujete ako krádež (trochu tvrdé). Takže by sa to dalo vyradiť v zostatkovej cene 549 / 082 a k tomu dopočítať DPH 549/343.
a vyradenie v OC 082/022.
Gugel
20.01.06,06:08
A môžem mu to predpísať k náhrade, pretože spoločnosť ide do likvidácie. Ak áno ako to zaúčtovať?
mudroš
20.01.06,13:12
Zostávajúci konatelia zodpovedajú za majetok firmy. Ak to od neho nebudú vyžadovať, môžu to veritelia vyžadovať od nich.

:D Dokonca by od nich mohol požadovať náhradu aj spoločník, ktorý odišiel, lebo to zníži jeho podiel na likvidačnom zostatku.:D