sisi8
16.09.11,16:44
Mam narok na spatne vymahanie vyzivneho, ked už ho dostavam.nie je to dane sudom.je to viac menej nasou dohodou.S otcom dietata nezijem.Dieta ma 5rokov.plati mi 4roky, ale zda sa mi to malo a už rok sa pokusam dohodnut, aby mi prispieval viac.
pepsikova
16.09.11,15:12
..pokiaľ si myslíš, že ti otec dieťaťa dáva málo i keď nie je určené súdom, môžeš si súdne žiadať o určenie výživného...súd skúma príjmy oboch rodičov, i keď spolu nežijú a na základe toho určí, koľko bude otec prispievať...na dieťa sú povinní dávať obaja rodičia...
..v žiadosti môžeš uviesť, od kedy ti otec dieťaťa prispieva a koľko,súd rozhodne, či ti má doplatiť...
bubkoch
16.09.11,16:28
..v žiadosti môžeš uviesť, od kedy ti otec dieťaťa prispieva a koľko,súd rozhodne, či ti má doplatiť...

teoreticky ano, prakticky, vzhladom na to ze vyzivne bolo platene na zaklade dohody, to vidim ako nerealne ...

"Výživné pre maloleté dieťa možno priznať najdlhšie na dobu troch rokov spätne odo dňa začatia konania, ak sú na to dôvody hodné osobitného zreteľa"
pepsikova
16.09.11,17:39
...bubík, no však áno..my nevieme, odkedy jej platí,preto som napísala, že to má uviesť v žiadosti...
bubkoch
16.09.11,18:00
pepsi, vsak pise ze "Dieta ma 5rokov.plati mi 4roky," ... :-)
iriska
16.09.11,19:32
Jasné, že sa dá podať návrh na určenie výživného... aj keď ste sa dohodli dá sa žiadať viac, vo veľkej miere to závisí od názoru a skúseností sudcu... Možno by bolo dobré vedieť koľko vlastne platí teraz.
tictac7
16.09.11,20:35
...áno ale aj príjem matky a príjem otca ...