mizuel
16.09.11,20:18
Dobrý deň!

Prosím o radu, kedze po precitani zakona a podobnych prispevkov stale nie som mudrejsia...

21.8.2006 som bola prijata na bakalarske studium FF UKF (ucitelstvo AJ-GEO), studium som zanechala este pred skuskami a v AIS mam datum ukoncenia 18.12.2006.
V septembri 2007 som opat zacala studovat bakalarske studium na FF UKF, ale iny odbor. Tento rok zacnem studovat 2.rocnik magisterskeho studia v tomto odbore.
Stale neviem ci som povinna skole uhradit skolne za 1 rok navyse...avsak doteraz mi neprisla ziadna vyzva na uhradenie skolneho. Nie je mi jasne ci treba cakat na vyzvu alebo mi to vyplyva ako povinnost zo zakona, ktorej si mam byt vedoma sama.

Za vsetky rady budem vdacna, nechcela by som mat problemy v poslednom roku studia...
dragonfly
20.09.11,09:25
ak som to dobre pochopila na prvej skole mas zaratane studium jeden semester - bakalarske studium. ja by som povedala, ze si prekrocila dlzku bakalarskeho studia o jeden semester. tým pádom ten by si mala mat plateny. dlzka bakalarskeho studia je 3 roky, ty si studovala bakalara 3 a pol roka - aj s tou prvou skolou. magisterske si si zatial nepredlzila - to je na 2 roky. pokial viem, tak kazdy stupen studia sa rata samostatne. takze myslim, ze si mala dopacat uz na konci bakalara a to toho pol roka.
Zužu
20.09.11,09:30
budeš platiť keď budeš v treťom ročníku, lebo až v tom roku prekročíš štand. štúdium. príde ti rozhodnutie od vedenia fakulty po zápise na štúdium. moja vlastná skúsenosť s dcérou.
ivka70
20.09.11,09:49
budeš platiť keď budeš v treťom ročníku, lebo až v tom roku prekročíš štand. štúdium. príde ti rozhodnutie od vedenia fakulty po zápise na štúdium. moja vlastná skúsenosť s dcérou.

Presne tak,Standardnu 3 rocnu dlzku bakalarskeho studia prekrocis az v 3. rocniku,
vtedy budes platit a nebudete mat narok na RP a DB.
dragonfly
20.09.11,11:15
ale ona uz bakalarske skoncila a teraz je uz v druhom rocniku magisterskeho - ja si myslim ze teda doplacat mala uz pocas toho bakalara - tam prekrocila dlzku o pol roka. magistra uz studuje normalne, zatial bez prekrocenia, teda teraz platit nema, ale mala vtedy ked natiahla toho bakalara
Zužu
20.09.11,11:25
sorry, nejako som si nevšimla ten rok 2007 keď študovala bakalára. Takže súhlasím s dragonfly, neviem tarez presne od kedy platil ten zákon o platení nadšt. štúdia, možno do toho ešte nespadala.
mizuel
20.09.11,19:00
dakujem za reakcie :)
ano, teraz som uz v 2.rocniku magisterskeho a viem, ze som mala platit v 3.rocniku bakalarskeho...ak sa ma teda ten zakon tyka. mne ziadne
rozhodnutie o plateni nedoslo. len si nie som ista ci na mna nezabudli a nechcem aby si spomenuli pri statniciach a potom mi odmietli dat diplom...
Tezaurus
20.09.11,19:33
ja by som to neriesila. Je viac moznosti:
1.) zákon sa ta netýka a nebudes platit
2.) zákon sa ta týka, zabudli na teba, nespomenu si, nebudes platit
3.) zákon sa ta týka, zabudli na teba, ozvu sa, zaplatis

Takze pokial ta nikto nepoziada o platenie, nic neries.