Justina.
19.09.11,09:46
Dobrý deň,
1.9.2011 som nastúpila do firmy, ktorá sa nachádza mimo miesta môjho bydliska, a od 16.9. som PN. Medzitým som však dostala dve pracovné ponuky. Jednu na TPP s nástupom 3.10.2011 a druhú na týždeň od 26.9 - 30.9. 2011. Mohli by ste mi, prosím, poradiť, ako je to v takomto prípade s výpoveďou, keď som PN (PN by mi mala skončiť v piatok 23.9.) a do terajšej práce by som sa už teoreticky nevrátila, keby som prijala obe pracovné ponuky. Za odpoveď vopred ďakujem.
veronikasad
19.09.11,07:56
Dobrý deň,
1.9.2011 som nastúpila do firmy, ktorá sa nachádza mimo miesta môjho bydliska, a od 16.9. som PN. Medzitým som však dostala dve pracovné ponuky. Jednu na TPP s nástupom 3.10.2011 a druhú na týždeň od 26.9 - 30.9. 2011. Mohli by ste mi, prosím, poradiť, ako je to v takomto prípade s výpoveďou, keď som PN (PN by mi mala skončiť v piatok 23.9.) a do terajšej práce by som sa už teoreticky nevrátila, keby som prijala obe pracovné ponuky. Za odpoveď vopred ďakujem.
Ak máš v pracovnej zmluve dohodnutú skúšobnú dobu, môžeš skončiť pracovný pomer v zmysle § 72 Zákonníka práce. Zamestnávatelovi to môžeš písomne oznámiť aj počas PN-ky, že pracovný pomer končíš 25.9. (PN-ku si daj ukončiť nedeľou, inak sa budeš musieť v zdr.poisťovni za víkend prihlásiť ako samoplatitel).
Justina.
19.09.11,08:23
Ďakujem za odpoveď. A čo ak mám nejaký majetok firmy? Ako im ho vrátim, keď viem, že cez pracovný týždeň sa do iného mesta nedostanem? Písomné doručenie výpovede sa vzťahuje aj na mail alebo len na papierovú formu?
veronikasad
19.09.11,08:39
Oznámenie o skončení prac.pomeru v skúšobnej dobe môžeš poslať meilom a následne doporučene poštou. Do firmy treba zajsť osobne, odovzdať majetok firmy, podpísať evidenčný list, prevziať si zápočet, odovzdať ukončenie PN-ky.
Justina.
19.09.11,08:48
Znie to logicky, ale čo mám robiť, ak mi to jednoducho časovo nevychádza? Počas PNky predsa chodiť von, a už vôbec nie mimo mesta, nemôžem. Alebo sa dá vybaviť výnimka? Nemôžem niekoho napríklad splnomocniť?
veronikasad
19.09.11,08:51
To je tvoj problém, ktorý si musíš vyriešiť. Napr.tým, že do nového zamestnania nastúpiš až v utorok (ak nechceš riskovať kontrolu zo SP a porušenie liečebného režimu).
Justina.
19.09.11,08:57
Ďakujem za radu, ešte mám k tomuto jednu otázku: Terajší zamestnávateľ prepláca PN v 100% výške. Vzťahuje sa to aj na mňa, keď dám po skončení PN výpoveď v skúšobnej dobe? V zmluve ani nikde inde som žiadnu výnimku nenašla.
veronikasad
19.09.11,09:00
Na túto otázku ti nikto z poraďákov odpoveď nedá. To zistíš len vo vašom internom mzdovom predpise alebo kolektívnej zmluve.
Justina.
19.09.11,09:03
Dobre, ďakujem veľmi pekne za rady.