lili1236
19.09.11,10:35
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť, som v situácii, kedy mi končí 9.10 RD,bola som doma 6 rokov, pre nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa.Zamestnávateľ za celý čas so mnou prac.pomer nezrušil.Takže mám prac. zmluvu na dobu neurčitú, výkon práce v NR. Zamestnávateľ ale túto prevádzku už zrušil, takže miesto pre mňa nemá,a sídli v BA. Takže som im napísala, mesiac pred skončením RD, že k nim 10.10 nastupujem do prac pomeru. Nato mi volali, že mi pošlú výpoved dohodou, §60.S čím nesúhlasím a chcem § 63,1,a. Na to mi povedali, že nech nešpekulujem, že mi nič nedajú ak myslím odstupné atd...Takže čakám písomnú odpoveď.A chcem sa spýtať, nakoľko peniažky by sa zišli, lebo som sama s dieťaťom, novú prácu vo výhľade nemám. Ako by som túto situáciu vyriešila najlepšie?Nebudem sa s nimi súdiť ani doťahovať, podpíšem im dohodu, v tom prípade dostanem podporu v nezamestnanosti 190e.Mohla by som nejak využiť to, že som si platila DNP a dala sa niekde vypísať kým podpíšeme skončenie pracovného pomeru?Alebo by som sa mohla nejak so zamestnávateľom dohodnúť, že nebudem žiadať § 63 ani odstupné ale zato nech ma na 1-2 dni ešte zamestnajú? mala by som potom vyššiu podporu, nie však o veľa. Poradíte mi ako by sa táto situácia dala najlepšie pre mňa vyriešiť? Ďakujem