WAPGATE
19.09.11,10:50
takze prikladam pokracovanie pribehu: Skoncenie PP v skusobnej dobe pocas PN so spatnou platnostou (http://www.porada.sk/showthread.php?t=176177)

skoncenie PP mi poslal iba doporucene, nie do vlastnych ruk ja som ho ani neprebral, prebral ho moj otec, ktory mi o tom povedal....

sice ho pisal 2.9.2011 aj vtedy to poslal uviedol do neho, ze je "akoze pisane" 30.8.2011 s datumom skoncenia PP 31.8.2011, cize spatne... Dalej riesit asi nebudem, nase zakony su aj tak na ....... necham na Inspektorat prace, aspon dostane pokutu...

Mam tu, ale dalsiu a ovela zaujimavejsiu pikosku....
V auguste som normalne pracoval od 1.8. do 14.8. co je 10 pracovnych dni potom od 15-28.8 dovolenka, t.j. 10 dni, 29.8. sviatok, 30.8 som tiez normalne pracoval a od 31.8. som bol PN a na ucet mi poslal vyplatu iba 8,21€ !!! Podla vypoctu, co mi spravil jeden znamy, to vychadza cca na ten jeden den PN. Pritom dohodnuta hruba mzda je 1000€ Ziadne veci mi nemal za co strhnut, nic som nepodpisoval... Len doplnim z predchadzajuceho clanku, bol som v skusobnej dobe, skoncil PP so mnou k 31.8.

Poradte co dalej s takymto zamestnavatelom????

Dakujem za vsetky konstruktivne napady
WAPGATE
20.09.11,14:25
ziadne rady??? :(
veronikasad
20.09.11,14:38
To myslíš vážne, že ti mal zamestnávatel preplatiť 10 dní dovolenky ?
Tweety
20.09.11,14:41
takze prikladam pokracovanie pribehu: Skoncenie PP v skusobnej dobe pocas PN so spatnou platnostou (http://www.porada.sk/showthread.php?t=176177)

skoncenie PP mi poslal iba doporucene, nie do vlastnych ruk ja som ho ani neprebral, prebral ho moj otec, ktory mi o tom povedal....

sice ho pisal 2.9.2011 aj vtedy to poslal uviedol do neho, ze je "akoze pisane" 30.8.2011 s datumom skoncenia PP 31.8.2011, cize spatne... Dalej riesit asi nebudem, nase zakony su aj tak na ....... necham na Inspektorat prace, aspon dostane pokutu...

Mam tu, ale dalsiu a ovela zaujimavejsiu pikosku....
V auguste som normalne pracoval od 1.8. do 14.8. co je 10 pracovnych dni potom od 15-28.8 dovolenka, t.j. 10 dni, 29.8. sviatok, 30.8 som tiez normalne pracoval a od 31.8. som bol PN a na ucet mi poslal vyplatu iba 8,21€ !!! Podla vypoctu, co mi spravil jeden znamy, to vychadza cca na ten jeden den PN. Pritom dohodnuta hruba mzda je 1000€ Ziadne veci mi nemal za co strhnut, nic som nepodpisoval... Len doplnim z predchadzajuceho clanku, bol som v skusobnej dobe, skoncil PP so mnou k 31.8.

Poradte co dalej s takymto zamestnavatelom????

Dakujem za vsetky konstruktivne napady
A tú dovolenku si mal od zamestnáv. schválenú? pretože ak si bol v SD, zrejme si ešte nemal nárok na čerpanie dovolenky v takom množstve.
WAPGATE
20.09.11,14:57
dovolenku som si vedomi, ze mi neprelati... Ze mi ju bude potom kratit, podla vypoctu co som odrobil som mal narok na cca 3 dni... Ide mi o tie dnim, co som odrobil....

Dovolenka bola schvalena, podpisana konatelom, bola to totiz celofiremna dovolenka, cize nanutena
veronikasad
20.09.11,14:58
Aký výplatný termín máš v pracovnej zmluve ?
WAPGATE
20.09.11,15:06
nemam nic uvedene, ale vyplata chodila cca 13steho... Aj teraz co mi poslal tych 8,21 tak je to oznacene ako mzda 8/2011 na vypise z uctu.
veronikasad
20.09.11,15:07
nemam nic uvedene, ale vyplata chodila cca 13steho... Aj teraz co mi poslal tych 8,21 tak je to oznacene ako mzda 8/2011 na vypise z uctu.
výplatnú pásku si dostal ? Už si si bol ukončiť pracovný pomer ? Alebo sa ideš so zamestnávatelom súdiť ?
WAPGATE
20.09.11,15:16
neviem ci by mi pomohlo sa s nim sudit... Bol som na inspektorate prace v BB a ta len sachovala tym, ze mi to moze dat aj ustne, atd ze to ze mi dal skoncenie PP so spatnou ucinnostou nic neznamena, ze by som na sude nemal sancu atd. Skor vyzerala, ako keby som ju otravoval...
Aky je vas nazor, ma zmysel dat to na sud ako neplatne?

Mam v plane ist zajtra na IP v BA a tak sa spytat este raz, pripadne ked nemam sancu, dam aspon podnet, aby dostal pokutu.
WAPGATE
20.09.11,15:20
pasku este nemam... Napisal som mu list, predzalobnu vyzvu kde som ho vyzval na zaplatenie mzdy a predlozenie vyuctovania mzdy a dokladov na zaklade ktorych bola mzda vyhotovena.
veronikasad
20.09.11,15:21
neviem ci by mi pomohlo sa s nim sudit... Bol som na inspektorate prace v BB a ta len sachovala tym, ze mi to moze dat aj ustne, atd ze to ze mi dal skoncenie PP so spatnou ucinnostou nic neznamena, ze by som na sude nemal sancu atd. Skor vyzerala, ako keby som ju otravoval...
Aky je vas nazor, ma zmysel dat to na sud ako neplatne?

Mam v plane ist zajtra na IP v BA a tak sa spytat este raz, pripadne ked nemam sancu, dam aspon podnet, aby dostal pokutu.
Už som ti to napísala v predch.téme, ide o skončenie prac.pomeru v skúšobnej dobe, kde zamestnávatel nemusí udávať žiadny dôvod.Nedodržanie 3-dňovej lehoty na oznámenie ukončenia prac.pomeru, neznamená neplatné skončenie prac.pomeru. Myslím, že zbytočne strácaš čas ...

Treba isť osobne do firmy, pýtať si výplatnú pásku a z toho zistíš, prečo si dostal tak málo. Na Porade bez znalosti celej problematiky to nikto za teba nevyrieši.
WAPGATE
20.09.11,15:26
ano viem ako si pisala, len mne ide o to, co napisal ten pravnik v tom, co som nakopiroval, ze sa nesmie dat so spatnou platnostou a ucinnostou, tak ako spravil on... Uvidim co povie inspektorat prace v BA na to.

ok, zozeniem co najskor pasku a dam vediet, zatial dakujem za odpoved.... Do prace to je 45 km, preto som tam este nebol :(
veronikasad
20.09.11,15:27
ano viem ako si pisala, len mne ide o to, co napisal ten pravnik v tom, co som nakopiroval, ze sa nesmie dat so spatnou platnostou a ucinnostou, tak ako spravil on... Uvidim co povie inspektorat prace v BA na to.

ok, zozeniem co najskor pasku a dam vediet, zatial dakujem za odpoved.... Do prace to je 45 km, preto som tam este nebol :(
PN-ka ti ešte trvá ?
WAPGATE
20.09.11,15:52
bola ukoncena 7.9.2011 lebo som to nechcel natahovat, aby som mohol chodit na pohovory, uz som iba dobral antibiotika tyzden... Nechcel mi ju prevziat tak som mu ju poslal doporucene