domacnost
19.01.06,18:26
Rada by som sa Vás spýtala kam mám zaradiť nasledovné účtov.prípady v JÚ?
1) kde mám naúčtovať úhradu za daň z príjmu FO z r.2004? v účtovnom programe ALFA?
2) je daňovo uznaný parkovací preukaz Mestu za os.automobil zaradený v majetku? Účtuje sa to do prevádzkovej réžie?
3) snehové reťaze sú daň.výdavkom a tiež sa účtujú do prevádz.réžie?
4) poplatok za odpad MESTU je daňovo uznaný výdavok?
5) daň z úrokov strhnuté z banky. Jedná sa mi hlavne zaradenie v účtov.programe ALFA
6) preddavková daň , kam to zaradiť v ALFE?
7) autorádio za 4650,00 s dph je daň.uznaný výdavok? Účtuje sa ako prevádz.réžia?
8) dial.známka je daň.uznaný?
9) čiastiace prostriedky sa používajú pri dokončení diela, ide o ich umytie, pretretie atd... Aby dielo nebolo odovzdané špinavé, podľa mňa ide o daň. výdavok. Čo vy na to? Je tu nárok na odpočet dph?
10) SZČO v 12/05 dostal platbu na účet od ODBERATEĽA, ktorý omylom poslal platbu k vyúčt.faktúre dph jedná sa o príjem ovplyv.základ dane?

Budem vďačná za každú odpoveď.
slnko
19.01.06,17:46
1) kde mám naúčtovať úhradu za daň z príjmu FO z r.2004? v účtovnom programe ALFA? Výdaj NZD v členení Daň z príjmov
2) je daňovo uznaný parkovací preukaz Mestu za os.automobil zaradený v majetku? Účtuje sa to do prevádzkovej réžie? áno (za predpokladu, že slúži pre firemné účely)
3) snehové reťaze sú daň.výdavkom a tiež sa účtujú do prevádz.réžie? áno
4) poplatok za odpad MESTU je daňovo uznaný výdavok? áno prevádzková réžia (za predpokladu, že sa jedná o firemný odpad a doklad je vystavený na firmu)
5) daň z úrokov strhnuté z banky. Jedná sa mi hlavne zaradenie v účtov.programe ALFA Úrok je Iný príjem OZD, môže sa sledovať v čenení - samostatná analytika a daň z úroku je výdaj NZD - Daň z prijmu možno sledovať samostatnou analytikou.
6) preddavková daň , kam to zaradiť v ALFE? Výdaj NZD v členení Daň z príjmov
7) autorádio za 4650,00 s dph je daň.uznaný výdavok? Účtuje sa ako prevádz.réžia? áno, ak je to obhájiteľný výdavok
8) dial.známka je daň.uznaný? áno prevádzková réžia
9) čiastiace prostriedky sa používajú pri dokončení diela, ide o ich umytie, pretretie atd... Aby dielo nebolo odovzdané špinavé, podľa mňa ide o daň. výdavok. Čo vy na to? Je tu nárok na odpočet dph? áno je to daňový výdavok s nárokom na odpočet DPH
10) SZČO v 12/05 dostal platbu na účet od ODBERATEĽA, ktorý omylom poslal platbu k vyúčt.faktúre dph jedná sa o príjem ovplyv.základ dane? predpokladám, že táto mylná platba bola poslaná naspäť, takže príjem NZD.
domacnost
20.01.06,08:05
[5) daň z úrokov strhnuté z banky. Jedná sa mi hlavne zaradenie v účtov.programe ALFA Iný príjem OZD, môže sa sledovať v čenení - samostatná analytika

10) SZČO v 12/05 dostal platbu na účet od ODBERATEĽA, ktorý omylom poslal platbu k vyúčt.faktúre dph jedná sa o príjem ovplyv.základ dane? predpokladám, že táto mylná platba bola poslaná naspäť, takže príjem NZD.[/QUOTE]

Slniečko ďakujem a posielam ti bodík no mám k týmto dvom ešte otázku:
5) daň z úrokov je ale debet nie kredit, prečo ako príjem OZD?
mal by to byť výdaj ale neviem druhotné členenie.
10) táto mylná platba bola vrátená až v 1/06, aj tak je to príjem NZD
Zita5
20.01.06,08:09
[5) daň z úrokov strhnuté z banky. Jedná sa mi hlavne zaradenie v účtov.programe ALFA Iný príjem OZD, môže sa sledovať v čenení - samostatná analytika

10) SZČO v 12/05 dostal platbu na účet od ODBERATEĽA, ktorý omylom poslal platbu k vyúčt.faktúre dph jedná sa o príjem ovplyv.základ dane? predpokladám, že táto mylná platba bola poslaná naspäť, takže príjem NZD.

Slniečko ďakujem a posielam ti bodík no mám k týmto dvom ešte otázku:
5) daň z úrokov je ale debet nie kredit, prečo ako príjem OZD?
mal by to byť výdaj ale neviem druhotné členenie.

Je to výdaj neovplyvňujúci ZD - daň z príjmu . Túto odpočítavaš v DP.
/Slnko asi zle čítal/a , to sa stáva /

10) táto mylná platba bola vrátená až v 1/06, aj tak je to príjem NZD[/quote]

Áno .
domacnost
20.01.06,08:19
Slniečko ďakujem a posielam ti bodík no mám k týmto dvom ešte otázku:
5) daň z úrokov je ale debet nie kredit, prečo ako príjem OZD?
mal by to byť výdaj ale neviem druhotné členenie.

Je to výdaj neovplyvňujúci ZD - daň z príjmu . Túto odpočítavaš v DP.
/Slnko asi zle čítal/a , to sa stáva /

10) táto mylná platba bola vrátená až v 1/06, aj tak je to príjem NZD

Áno .[/QUOTE]

Zitka5 aj tebe ďakujem a posielam bodík:D
slnko
20.01.06,08:24
[5) daň z úrokov strhnuté z banky. Jedná sa mi hlavne zaradenie v účtov.programe ALFA Iný príjem OZD, môže sa sledovať v čenení - samostatná analytika


ospravedlňujem sa, zle som čítala, napísala som, kde zaúčtuješ ten úrok. Daň zaúčtuješ tak ako píše Zita5 - výdaj NZD - daň z príjmu a tiež si môžeš v ALFE vytvoriť samostatnú analytiku.
Zita5
20.01.06,08:29
ospravedlňujem sa, zle som čítala, napísala som, kde zaúčtuješ ten úrok. Daň zaúčtuješ tak ako píše Zita5 - výdaj NZD - daň z príjmu a tiež si môžeš v ALFE vytvoriť samostatnú analytiku.

Domácnosť ďakujem .:)
Slnko aj Tebe , lebo popri Tebe sa mi aj niečo utrelo .:p :p :cool:
domacnost
29.01.06,08:54
Ahojte chcela by som sa spýtať jednu maličkosť, uhradená Q.DPH sa účtuje ako výdaj neovpl.základ dane a v druh.členenie daň z príjmu? Je to tak správne?
JankaO
29.01.06,08:58
Ahojte chcela by som sa spýtať jednu maličkosť, uhradená Q.DPH sa účtuje ako výdaj neovpl.základ dane a v druh.členenie daň z príjmu? Je to tak správne?

Áno. Tak ako uvádzate neovpl. dz. Členenie DPH.
evina
29.01.06,08:59
Ahojte chcela by som sa spýtať jednu maličkosť, uhradená Q.DPH sa účtuje ako výdaj neovpl.základ dane a v druh.členenie daň z príjmu? Je to tak správne?

V druhovom členení by si mala mať DPH
nika.sum
29.01.06,09:03
Ahojte chcela by som sa spýtať jednu maličkosť, uhradená Q.DPH sa účtuje ako výdaj neovpl.základ dane a v druh.členenie daň z príjmu? Je to tak správne?

Nie dan z prijmu, ja mam v MRP kod na DPH zvlast, ale je to VNZD
domacnost
29.01.06,09:19
ďakujem nevšimla som si predchádzajúce odpovede.:)
nika.sum
09.02.06,11:36
Dakujem za bodik, teraz som si ho vsimla. Ja som zatial len nasavac informacii z porady, nie som este tak skusena, aby som mohla velmi radit a obdivujem vsetkych, kt. tu skuseni su. Hlavne v tychto mesiacoch mam pocit ze si tu overujem vsetko....este ze tu poradu mame
Muška
09.02.06,12:09
Ešte podotýkam, že ak si dáš rádio do nákladov, si povinná prihlásiť sa v Slovenskom rozhlase - inkasné stredisko - na platenie poplatkov za rozhlas.