ivetkasz
19.09.11,12:28
Dobrý deň, poprosila by som Vás o Váš názor v tejto veci:
Naša firma zamestnáva zamestnancov prevažne na dohodu o prac.činnosti hlavne z dôvodu,
že napriek snahe nášho majiteľa sa nám moc finančne nedarí a nie je dosť prostriedkov na
zaplatenie odvodov do poisťovní. Zamestnanci odrobia viac ako 10 hod. týždenne.
Viem, že takto robí veľa ľudí v rôznych firmách, ale chcela by som vedieť,
ak príde kontrola z Inšpektorátu práce, aké postihy môžeme očakávať?
Ďakujem
veronikasad
19.09.11,10:41
Platíte zamestnancom mzdu "načierno", alebo porušujete Zákonník práce tým, že nedodržiavate počet odpracovaných hodín pri DoPČ ? (počet hodín aj odmena sú na výplatnej páske).
ivetkasz
19.09.11,10:53
Prečo "načierno"? Všetko čo odrobia dostanú zaplatené.
veronikasad
19.09.11,10:54
Prečo "načierno"? Všetko čo odrobia dostanú zaplatené.
Kolko hodín týždenne vykazujete ?
fides
02.12.11,08:33
Dobrý deň,
aj my musíme riešiť podobný problém, chceli by sme dohodárom vyplatiť odmenu nad dohodnutý rámec v dohode. Bolo by to jednorazovo len v jednom mesiaci s tým, že svoju bežnú odmenu podľa odpracovaných hodín by dostali vyplatenú a navyše by sme im chceli dať ešte odmeny.
Našla som rôzne názory, prosím, poraďte mi, ak o tom viete niečo viac.
Tweety
02.12.11,08:37
Dobrý deň,
aj my musíme riešiť podobný problém, chceli by sme dohodárom vyplatiť odmenu nad dohodnutý rámec v dohode. Bolo by to jednorazovo len v jednom mesiaci s tým, že svoju bežnú odmenu podľa odpracovaných hodín by dostali vyplatenú a navyše by sme im chceli dať ešte odmeny.
Našla som rôzne názory, prosím, poraďte mi, ak o tom viete niečo viac.
Môžete im vyplatiť odmenu.
gabiga
02.12.11,09:58
Môžete im vyplatiť odmenu.

odmena moze byt vyplatena nad ramec dohodnutej odmeny v dohode, ale treba na to spravit dodatok ku dohode, aj ak ide o jednorazovu vec, aspon tak som sa s tym stretla ja.
fides
02.12.11,13:49
Dodatkom by sme sa chceli vyhnúť, lebo by to bolo len jednorazovo a dohôd je viac, takže by bol problém aj s podpisom dodatkov.