mackova
19.01.06,18:46
Chcela by som sa spytat, ci je chyba ak som si napocitala obrat na DPH
za 12 mesiacov , co bolo do 31.05.2005 obrat 1500 000,- Sk a do 20.06.2005 som podala ziadost na registraciu od 01.07.2005.
Do obratu som si pocitala vsetky trzby za sluzby aj tie, ktore som fakturovala do Finska do 31.05.2005.
Je to spravny postup?
JankaO
19.01.06,18:27
Chcela by som sa spytat, ci je chyba ak som si napocitala obrat na DPH
za 12 mesiacov , co bolo do 31.05.2005 obrat 1500 000,- Sk a do 20.06.2005 som podala ziadost na registraciu od 01.07.2005.
Do obratu som si pocitala vsetky trzby za sluzby aj tie, ktore som fakturovala do Finska do 31.05.2005.
Je to spravny postup?

Záleží aké služby.
Podľa § 4 ZDPH
(9) Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby. Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku.

§ 28 Poštové služby
§ 29 Zdravotná starostlivosť
§ 30 Služby sociálnej pomoci
§ 31 Výchovné služby a vzdelávacie služby
§ 32 Služby dodávané členom
§ 33 Služby súvisiace so športom alebo telesnou výchovou
§ 34 Kultúrne služby
§ 35 Zhromažďovanie finančných prostriedkov
§ 36 Služby verejnoprávnej televízie a verejnoprávneho rozhlasu
§ 40 Predaj poštových cenín a kolkov
§ 41 Prevádzkovanie lotérií a iných podobných hier
§ 42 Oslobodenie od dane pri dodaní tovaru, pri ktorom nebola odpočítaná daň
bui
26.01.06,12:17
takze do obratu na registraciu k dph sa zapocitavaju uroky z penazi na ucte....?ak so to spravne pochopila
Peterka
26.01.06,12:27
Úroky z peňažných prostriedkov na účte v banke (ak nie je platiteľ bankou) nie sú predmetom DPH
bui
26.01.06,12:52
a ko mam chapat tuto vetu..

Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby.
evina
26.01.06,12:55
a ko mam chapat tuto vetu..

Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby.

Tak ako píše Peterka vyššie.
bui
26.01.06,13:36
Kedze som zatial neplatca DPH, tak mam uctovane vsetky vynosy na uctoch uct. triedy 6 vratane DPH....

v zakone sa pise
Podľa § 4 ZDPH
(9) Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb

chceme sa dobrovolne zaregistrovat..
mam do vysky obratu v ziadosti o registraciu napisat sumu na vynosovych uctoch delenu 1.19...bez sum uvedenych na ucte 662-uriky?
Dobre som to pochopila?
evina
26.01.06,13:53
Kedze som zatial neplatca DPH, tak mam uctovane vsetky vynosy na uctoch uct. triedy 6 vratane DPH....

v zakone sa pise
Podľa § 4 ZDPH
(9) Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb

chceme sa dobrovolne zaregistrovat..
mam do vysky obratu v ziadosti o registraciu napisat sumu na vynosovych uctoch delenu 1.19...bez sum uvedenych na ucte 662-uriky?
Dobre som to pochopila?

1. Si neplatiteľ DPH, takže na svojich výnosových účtoch máš zaúčtované výnosy bez dane /neodvádzala si ju štátu, nemáš ju uvedenú ani na faktúrach/, to znamená nič nedelíš 1.19.
2. Úroky z bankových účtoch sa do obratu nezapočítavajú.
3. Píšeš, že sa chcete dobrovoľne zaregistrovať, tak v tom prípade je výška Tvojho obratu nepodstatná. Žiadosť o registráciu pre daň môže podať aj zdaniteľná osoba, ktorá nedosiahla obrat 1 500 000.

To znamená podaj žiadosť a netráp sa s obratom :)
bui
26.01.06,14:11
Lenze v ziadosti je kolonka, kde ho asi treba uviest aj ked sme nedosiahli vysku 1.5 mil.....
je tam registracia podla paragrafu 4...r.23 kde sa uvadza obrat..a my ako dobrovolny platcovia budeme tiez spadat pod registraciu podla paragrafu 4....nie?
evina
26.01.06,14:19
Lenze v ziadosti je kolonka, kde ho asi treba uviest aj ked sme nedosiahli vysku 1.5 mil.....
je tam registracia podla paragrafu 4...r.23 kde sa uvadza obrat..a my ako dobrovolny platcovia budeme tiez spadat pod registraciu podla paragrafu 4....nie?
Paragraf 4 hovorí aj o povinnej aj o dobrovoľnej registrácii, Vy ako dobrovoľní sa budete registrovať podľa § 4 odst. 4:

"Žiadosť o registráciu pre daň môže podať aj zdaniteľná osoba, ktorá nedosiahla obrat podľa odseku 1 alebo 2. Ak sa jeden z účastníkov združenia, ktorý podniká spoločne na základe zmluvy o združení, rozhodne registrovať pre daň pred dosiahnutím obratu podľa odseku 2, sú povinní podať žiadosť o registráciu pre daň všetci účastníci tohto združenia k rovnakému dňu."

Obrat však uviesť môžeš, uveddieš Tvoje výnosy z predaja tovaru a služieb komplet ako ich máš zaúčtované /bez tých oslobodených ako je uvedené vyššie/. Nezabudni, že Ty už máš účtované výnosy bez dane :)
bui
27.01.06,19:39
kedze ten obrat na povinnu registraciu nedosahujeme a chceme byt dobrovolni platci DPH, tak asi nebude prilis vadit ak sa v tom obrate trosku pomylim....
lebo stale neviem, aj ked viaceri pisete, ze uroky v banke tam nepatria...ale podla toho co je v zakone sa mi to nezda..
je tam, ze ...
Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Vynosy z finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby....
takze uroky z vkladov v banke..su oslobodene a asi sa zahrnaju do obratu, nie?
evina
27.01.06,20:41
Bui, ak si pozorne čítaš znenie predmetného paragrafu je tam : výnosy /príjmy/ z dodávaných tovarov a služieb... Ty nie si banka a "nedodávaš" úroky z vkladov na bankovom účte, tak Ti nevchádzajú do obratu. To sa Ti snažil povedať Peterka v príspevku č. 4.
ALBO
28.01.06,18:28
úroky z TV a BU sú síce váš výnos, máte pravdu, ale nie sú výnosom z dodanej služby, takže nie sú predmetom dane podľa §2 rovnako ako úrok z omeškania alebo sankcia alebo vyplatená škoda. Keďže nie sú predmetom dane, nemôžu vstupovať ani do výpočtu obratu. Ak máte čas a chuť pozrite si starý zákon o DPH, vtedy medzi finančnými službami boli aj úroky z účtov. Dnes tam niesú, lebo pochopili , že nejde o dodanie služby zo strany majiteľa účtu.Banka bere za svoju službu poplatky.
zhv
29.01.06,18:40
Chcela by som sa spytat, ktoré 12 mesiacov sa počítajú pre
obrat 1500 000,- Sk a naslednú registraciu pre DPH. Kalendárny rok 2005,alebo obdobie od 01.05.2004 do 31.05.2005 alebo obdobie od 01.05.2005 do 31.05.2006 ? A potoam dokedy je potrebné sa registrovať ?A ešte kde mám zadať otázku do porady, dakujem.
evina
29.01.06,19:00
Chcela by som sa spytat, ktoré 12 mesiacov sa počítajú pre
obrat 1500 000,- Sk a naslednú registraciu pre DPH. Kalendárny rok 2005,alebo obdobie od 01.05.2004 do 31.05.2005 alebo obdobie od 01.05.2005 do 31.05.2006 ? A potoam dokedy je potrebné sa registrovať ?A ešte kde mám zadať otázku do porady, dakujem.

http://www.porada.sk/t15217-registrcia-dph.html
mirka0908
30.01.06,12:20
lebo stale neviem, aj ked viaceri pisete, ze uroky v banke tam nepatria...ale podla toho co je v zakone sa mi to nezda..
je tam, ze ...
Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Vynosy z finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby....
takze uroky z vkladov v banke..su oslobodene a asi sa zahrnaju do obratu, nie?

bui, § 10 odsek (2) hovri: "za dodanie sluzby sa nepovazuje .." (okrem ineho) .."c) dosiahnutie uroku z penaznych prostriedkov na ucte v banke, ak platitel nie je bankou" - urok sa teda nepovazuje za vynos zo sluzby, a teda nie je obratom pre ucely DPH
petka24
16.02.06,14:02
Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku

Prečo tam počítate aj výnosy do Fínska? Zle to chápem, že to sú iba výnosy fakturované do tuzemska?
ALBO
16.02.06,20:37
Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku

Prečo tam počítate aj výnosy do Fínska? Zle to chápem, že to sú iba výnosy fakturované do tuzemska?

To znamená, výnosy kde miesto dodania je tuzemsko. Takže ak pôjdete maľovať budovu do česka, miesto dodania je česko, tento výnos tam nepôjde, ak dodáte tovar do česka s prepravou tak miesto dodania je, kde sa preprava začína, tak toto do obratu dáte, lebo je to tuzemsko.
Ala100
17.02.06,06:31
Nikde som nenasla tlacivo na ziadost registracie DPH, staci na hlavickovy papier?
ALBO
17.02.06,07:04
[quote=Ala100]Nikde som nenasla tlacivo na ziadost registracie DPH, staci na hlavickovy papier?[/quote
]
http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4h3cgTJgFhABlTAW9 _XIz83VT9AvyA3otzRUVERAEVd9Yg!/delta/base64xml/L3dJdyEvUUd3QndNQSEvNElVRS82XzBfQkw!

Ak to cez toto nepôjde otvoriť , tak choďťe na stránku DRSR.sk, na tlačivá a tom je vzor tlačiva na registráciu
Jana Acsová
18.02.06,09:39
V zadaných odpovediach v tejto téme sa vyskytla služba prepravy a preto dodávam, že v prípade, že odberateľom je osoba identifikovaná pre daň v inom členskom štáte, ako je ČŠ, kde sa preprava tovaru začína, je miestom dodania služby členský štát, ktorý pridelil odberateľovi identifikačné číslo pre daň, pod ktorým mu bola služba dodaná.

Príklad:
Prepravnú službu si u slovenského subjektu objedná český odberateľ identifikovaný pre daň. Preprava začne na Slovensku a skončí v ČR. Miestom dodania prepravnej služby je ČR.
va1ke
21.04.06,10:35
ahojte prosím Vás viete mi povedať takto narýchlo koľko má daňový úrad na zaregistrovanie na platcu DPH. Ďakujem
Johanka
21.04.06,10:40
V zmysle § 4 ods.5 ZoDPH - najneskôr do 30 dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň.
va1ke
21.04.06,10:42
ďakujem za rýchlu odpoveď
ande
28.08.06,20:46
Ahojte,
poprosila by odpoved na otázku: chcem podnikať ako SZCO a neviem aký je rozdiel medzi platcom DPH a neplatitelom DPH, neviem čo sa mi viac oplatí??
Dakujem pekne za odpoveď