michalm29
19.09.11,17:02
Viete mi niekto poradiť či potrebujem nejaké potvrdenie(povolenie) ked budem jazdiť ako živnostík pre inú firmu do zahraničia?
misoft
19.09.11,15:14
Sú dve možnosti:
1) Ak jazdíš ako živnostník na vlastnom vozidle: papiere od vozidla, svoje doklady + všetky doklady od tovaru (nákladu).
2) Ak jazdíš ako živnostník na ich vozidle: papiere od vozidla + splnomocnenie na riadenie tohto vozidla, svoje doklady + všetky doklady od tovaru (nákladu).
michalm29
19.09.11,16:08
to splnomocnenie mi da firma?... a nepotrebujem žiadne medzinárodné povolenie na prepravu?... či to sa týka len tej firmy
misoft
19.09.11,16:12
Majiteľ (prevádzkovateľ) vozidla ti pri cestách do zahraničia musí dať splnomocnenie k vedeniu vozidla (inak by to policajti v cudzine mohli považovať za ukradnuté vozidlo) - najlepšie aj preložené v jazyku krajiny, kam smeruje cesta. Čo sa týka prepravy tovaru - to podlieha Colnej správe (pozrieť na ich stránkach čo to obnáša) - ložná plocha musí byť tzv. preclená, zaplombovaná, majiteľ tovaru (ten, kto ťa najíma na prepravu) ti musí dať do ruky všetky doklady od tovaru.
michalm29
19.09.11,16:36
Dobre, ďakujem.... preto sa pýtam lebo som vydel niekde niečo také asi u policajtov "Medzinárodné povolenie na prepravu".... asi takto to bolo písané. A ešte sa opýtam , pre ktoré krajiny potrebujem medzinárodný VP
misoft
19.09.11,16:39
Pozri tu: http://www.euroinfo.gov.sk/vodicske-preukazy-formatu-eu-na-slovensku-707.html
Ale náš VP platí vo všetkých členských krajinách EÚ.
michalm29
19.09.11,16:41
ok.... ešte raz ďakujem za radu....lebo som bol s toho už celý zmetený.