miruka
19.09.11,20:15
Dobrý večer, práve som preštudovala túto tému, ale nenašla som odpoveď na moju otázku.Pracujem v jednej firme, kde moja predchodkyňa účtovala platby kartou ktorými platieva konateľ pre mňa zvláštnym spôsobom.Celá predkontácia vyzerá nasledovne: Výpis z Bu 355/221
Interný doklad 501/355
Pre mňa je tam čudný ten účet 355, ja som zvykla používať účet 325. Je tento horeuvedený postup účtovania správny, keď platobnou kartou platieva konateľ firmy?
zuzi
20.09.11,11:28
My používame 335, aj keď je to konateľ. Nemá náhodou aj pracovnoprávny vzťah ako napr. riaditeľ?
miruka
20.09.11,11:32
Aj ja som opravila účtovanie na 335.Je vo firme v pracovnoprávnom vzťahu.Ďakujem.
Betina2
21.10.11,10:50
Ahojte. Čo robiť v prípade, ak mi konateľ (je aj zamestnanec) predložil bločky o nákupe phl a motorového oleja + občerstvenia, jedla z Nemecka a Rakúska. Všetko počas 1-2 dní. Všetko platené firemnou platobnou kartou. Teda to odišlo z nášho BU. Predpokladám, že tam bol pracovne, ale cestovný príkaz nepredložil, nepoznám dôvod cesty, nemám teda nijaké údaje ani pre výpočet diét atď.....zrejme o ne ani nestojí, určite ten cesťák nevypíše.
Čo s tými bločkami? Môžem nákup phl a motorového oleja zaúčtovať cez ID ako bežnú platbu kartou, teda v členení na nákup phl 501AE a nákup spotreb.mater.do auta 501AE s evidenciou DPH na odpočítanie v čl.štáte EU? A zbytok (jedlo, pitie) mu zúčtovať ako osobnú spotrebu a požadovať úhradu do pokladne? Teda ako keby ani nešlo o pracovnú cestu? PHL uplatňujeme paušálom 80%, čiže knihu jázd nevedieme.
Ďakujem.