KatarinaNR
19.09.11,19:56
Zaujímalo by ma z praxe účtovníkov, ktorí majú zaručený elektronický podpis pre komunikáciu s Obchodným registrom, na čo všetko ho v tejto súvislosti využívajú, ako často, ktoré konkrétne tlačivá alebo dokumenty a tiež by ma zaujímalo na čo konkrétne a tiež ako často a pri akých dokumentoch využívate zep pri komunikácií s daňovým úradom.
KatarinaNR
20.09.11,05:25
nikto nič?
Economic
20.09.11,11:40
OR - podávanie návrhov na prvozápisy spoločností, zmeny v spoločnostiach, výmazy spoločností
DÚ - podávanie DPH, súhrnných výkazov, daňových priznaní či PO alebo FO, prehľady
podávanie na kataster portál
podávanie na štátne inštitúcie
podávanie na súdy
podávania pre exekútorov
atď....
domenico.office
20.09.11,11:51
Ja len doplním, že podania do ORSR (zakladanie spoločností, zmeny v spoločnostiach a pod.), alebo do Katastra nehnuteľností sú zvýhodnené tým, že sa platí polovičný súdny poplatok.
Economic
20.09.11,12:02
A ešte jedna vec. Tak ako je povinné podávanie súhrnných výkazov elektronicky na DÚ, od nového roka bude povinné elektronické podávanie aj daňových priznaní k DPH len elektronicky. Už je iba na výbere, či sa klient rozhodne pre ZEP alebo papierovať naďalej, i napriek tomu že podá elektronicky DP ale bez podpísania ZEP-om !
Fany
21.03.12,22:36
Je teda výhodné zriadiť si ZEP? Kto to vie vybaviť a koľko to cca stojí? Ďakujem.
Economic
22.03.12,05:11
Je teda výhodné zriadiť si ZEP? Kto to vie vybaviť a koľko to cca stojí? Ďakujem.

Ahoj !
Zadaj si do googla : registračná autorita (+ mesto kde pôsobíš, napríklad Nitra) a google ti nájde RA, vyber si najbližšiu registračnú autoritu skús ju osloviť, pozrieť cenník, porovnať aj poskytovanie služieb nie iba vystavenie KC.... Môže byť aj mobilná RA tak ako naša, môže Ti vystaviť certifikát a aj všetko nainštalovať, zaškoliť....