andree77
20.09.11,10:08
Dobrý deň. Chcem sa opýtať, či môžem dať učiteľovi kreditový príplatok, ak je u nás zamestnaný na kratší pracovný čas (2 hodiny týždenne) a okrem nás má uzatvorený PP a tam taktiež berie kreditový príplatok. (Len chcem vedieť, či je možné, aby kreditový prípatok poberal u dvoch zamestnávateľoch). Ďakujem za odpovede....
pe.pe
21.09.11,14:52
Dobrý deň. Chcem sa opýtať, či môžem dať učiteľovi kreditový príplatok, ak je u nás zamestnaný na kratší pracovný čas (2 hodiny týždenne) a okrem nás má uzatvorený PP a tam taktiež berie kreditový príplatok. (Len chcem vedieť, či je možné, aby kreditový prípatok poberal u dvoch zamestnávateľoch). Ďakujem za odpovede....

Ak máte so zamestnancom zmluvu, budete mu kreditový príplatok krátiť podľa miery kratšieho prac. času. Pozrite Zákon o odmeňovaní 553/2003, §27 ods.1. Nekráti sa len príplatok za triednictvo.
Kreditový príplatok teda môže zamestnanec poberať u oboch zamestnávateľov, ale vždy len alikvotnú časť prislúchajúcu jeho úväzku, resp. pracovnému času.
1gabika1
01.02.12,10:39
Dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať ako je to s priznaným kreditovým príplatkom, keď išla zamestnankyňa na MD? Je potrebné, aby si ona požiadala o nejaké prerušenie vyplácania alebo niečo podobné?
babkamaja
01.02.12,16:09
Nie, netreba o nič žiadať, veď jej nebudete vyplácať žiadnu zložku platu.
1gabika1
28.03.12,10:44
dakujem pekne za odpoveď a ešte by som sa chcela opýtať ako je to teraz z priznávaním kreditového príplatku, kedy môže riaditeľ školy prideliť kredity? A ešte jedna otázka, keď mi zamestnankyňa doniesla osvedčenie o získanom vzdelaní s celoštátnou platnosťou za aktivitu: Jazyková príprava kvalifikovaných učiteľom I.stupňa na úroveň A2 SERR môže mať za to priznané kredity a ak áno tak koľko???
Vebi34
28.03.12,11:29
Kredity za Jazykovúprípravu kvalifikovaných učiteľov I.st. získajú učitelia až po ukončení celého vzdelávania, čiže dosiahnu úrovaň B2. Kredity nebudete prideľovať Vy, ale ich získajú cez ŠPÚ tak ako aj certifikát o ukončení vzdelávania.