hlucia
20.09.11,11:52
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, ako najlepšie ukončiť prac. zmluvu počas rodičovskej dovolenky, zamestnáva ma môj manžel a pred nástupom na MD som si spravila odhlášky a prihlášky do poisťovní a platila z max. vymeriavacieho základu pár dní - kôli materskej a teraz by som chcela od januára nastúpiť do zamestnania, ale samozrejme za minim. mzdu. Neviem ako to nejlepšie spraviť. ďakujem za rady.
Tweety
20.09.11,09:54
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, ako najlepšie ukončiť prac. zmluvu počas rodičovskej dovolenky, zamestnáva ma môj manžel a pred nástupom na MD som si spravila odhlášky a prihlášky do poisťovní a platila z max. vymeriavacieho základu pár dní - kôli materskej a teraz by som chcela od januára nastúpiť do zamestnania, ale samozrejme za minim. mzdu. Neviem ako to nejlepšie spraviť. ďakujem za rady.
Takže PZ bola ukončená? Ak áno, treba uzatvoriť novú. Samozrejme aj s prihláškami do poisťovní.
hlucia
20.09.11,09:54
práveže nebola.
Tweety
20.09.11,09:55
Veď píšeš, že si urobila odhlášky, tak potom ako?
hlucia
20.09.11,09:58
Ale to bolo ešte pred nástupom na MD kôli max. materskej, lebo predtým som platila tiež iba z minima.
rodina1
20.09.11,10:00
Majka, zrejme to myslí tak, že prvú zmluvu ukončila (urobila odhlášky), potom uzatvorila novú zmluvu, kde mala mzdu ako maximálny vymeriavací základ, počas plynutia tejto zmluvy odišla na MD. Teraz potrebuje ukončiť túto zmluvu.
hlucia
20.09.11,10:01
Presne tak, ďakujem
rodina1
20.09.11,10:02
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, ako najlepšie ukončiť prac. zmluvu počas rodičovskej dovolenky, zamestnáva ma môj manžel a pred nástupom na MD som si spravila odhlášky a prihlášky do poisťovní a platila z max. vymeriavacieho základu pár dní - kôli materskej a teraz by som chcela od januára nastúpiť do zamestnania, ale samozrejme za minim. mzdu. Neviem ako to nejlepšie spraviť. ďakujem za rady.

Chceš zase nastúpiť do zamestnania k manželovi?
Ak áno, stačí zmenou PZ zmeniť tvoj plat na minimálnu mzdu s dátumom platnosti od 01. 01. 2012.
Tweety
20.09.11,10:04
Presne tak, ďakujem
Potom tvoja PZ trvá a nastúpiť môžeš, len sa Ti upraví zmluvný plat. Urobíš zrušenie prerušenia poistenia v SP cez RLFO a rovnako oznámiš aj ZP.
hlucia
20.09.11,10:06
Ano chcem nastúpiť k manželovi. Takže stačí iba toto? myslela som že bude treba robiť nové prihlášky a odhlášky.
hlucia
20.09.11,10:09
ďakujem a pekný deň želám...
veronikasad
20.09.11,11:18
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, ako najlepšie ukončiť prac. zmluvu počas rodičovskej dovolenky, zamestnáva ma môj manžel a pred nástupom na MD som si spravila odhlášky a prihlášky do poisťovní a platila z max. vymeriavacieho základu pár dní - kôli materskej a teraz by som chcela od januára nastúpiť do zamestnania, ale samozrejme za minim. mzdu. Neviem ako to nejlepšie spraviť. ďakujem za rady.
Dodatkom k pracovnej zmluve, alebo dohodou o zmene pracovnej zmluvy, obojstranne podpísaným zamestnancom aj zamestnávatelom.