AMSK
20.09.11,12:56
Zdravím Vás

Mám jednu menšiu otázku. Ideme meniť sídlo firmy vrámci Bratislavy - práve vypisujeme návrh na zmenu sídla, ktorá poputuje na Obch.súd no natrafili sme na problém. Konateľ spoločnosti má už dlhšiu dobu zmenený trvalý pobyt v občianskom preukaze no nie v živnostenskom ani v obchodnom registri.
Chcela by som sa opýtať, či by sme zmeny nemohli urobiť jedným ťahom t.j. požiadať najskôr obch.reg. o zmenu sídla spoločnosti aj konateľa a potom s potvrdením podať návrh na zmenu na živnostenskom registri. Dalo by sa to? Alebo viete mi poradiť nejakú inú alternatívu?

Vopred veľmi pekne ďakujem za pomoc
zalobaba
20.09.11,11:20
Zdravím Vás

Mám jednu menšiu otázku. Ideme meniť sídlo firmy vrámci Bratislavy - práve vypisujeme návrh na zmenu sídla, ktorá poputuje na Obch.súd no natrafili sme na problém. Konateľ spoločnosti má už dlhšiu dobu zmenený trvalý pobyt v občianskom preukaze no nie v živnostenskom ani v obchodnom registri.
Chcela by som sa opýtať, či by sme zmeny nemohli urobiť jedným ťahom t.j. požiadať najskôr obch.reg. o zmenu sídla spoločnosti aj konateľa a potom s potvrdením podať návrh na zmenu na živnostenskom registri. Dalo by sa to? Alebo viete mi poradiť nejakú inú alternatívu?

Vopred veľmi pekne ďakujem za pomoc

Nemôžete.....vy ich MUSÍTE urobiť naraz.
Economic
20.09.11,11:22
Zdravím Vás

Mám jednu menšiu otázku. Ideme meniť sídlo firmy vrámci Bratislavy - práve vypisujeme návrh na zmenu sídla, ktorá poputuje na Obch.súd no natrafili sme na problém. Konateľ spoločnosti má už dlhšiu dobu zmenený trvalý pobyt v občianskom preukaze no nie v živnostenskom ani v obchodnom registri.
Chcela by som sa opýtať, či by sme zmeny nemohli urobiť jedným ťahom t.j. požiadať najskôr obch.reg. o zmenu sídla spoločnosti aj konateľa a potom s potvrdením podať návrh na zmenu na živnostenskom registri. Dalo by sa to? Alebo viete mi poradiť nejakú inú alternatívu?

Vopred veľmi pekne ďakujem za pomoc

Jasné, jedným ťahom všetky zmeny urobiť za 1 poplatok. Len pozor na jednu vec. Zmena pobytu konateľa sa musí ohlásiť na živnostenský do 15 dní od zmeny.
Poznámka : Pri elektronickom podaní šetríte 50 % na súdnom poplatku. Do úplného znenia už dať dobrú adresu konateľa. K tej zmene konateľa urobiť Vyhlásenie konateľa podľa § 4 ods. 5 vyhl. č. 150/2007 Z.z., ktorou sa mení a dopĺňa vyhláška 25/2004 Z.z.
AMSK
20.09.11,11:35
Vynikajúce...veľmi pekne ďakujem za pomoc.

Áno do 15 dní - to už som vyzistila :) To elektronické podanie vyzerá veľmi zaujímavo. Skúsim sa pozrieť čo k tomu všetko potrebujem.

Ďakujem ešte raz ;)
Economic
20.09.11,11:45
Ak nemáte ZEP, dá sa využiť služba niekoho, kto ZEP má a kto to podá elektronicky.