Kojot
20.09.11,14:04
Dobrý deň, chcem sa opýtať ako sa vzťahuje autorský zákon na literárne dielo, báseň, ktoré niekto zhudobnil. Ako sa dá ďalej taká to nahrávka šíriť aby nedošlo k rozporu z autorským zákonom. Ďakujem
marjankaj
20.09.11,12:07
No tak, že napríklad kúpiš 100 kníh alebo CDčiek a ďalej ich predávaš. Samozrejme musíš mať doklady o kúpe a predaji a tak isto aj živnostenské oprávnenie..
Mária27
20.09.11,20:13
Dobrý deň, chcem sa opýtať ako sa vzťahuje autorský zákon na literárne dielo, báseň, ktoré niekto zhudobnil. Ako sa dá ďalej taká to nahrávka šíriť aby nedošlo k rozporu z autorským zákonom. Ďakujem

Zhudobnenie je podľa autorského zákona spracovanie diela. Autor pôvodného diela musí dať súhlas na spracovanie. Spracovateľ bude autorom nového diela.

§ 11 (1) Predmetom autorského práva je aj nové pôvodné dielo, ktoré vzniklo osobitným tvorivým spracovaním iného diela.
§ 18 (2) Autor má právo udeľovať súhlas na každé použitie diela, najmä na
d) spracovanie, preklad a adaptáciu diela,
marjankaj
20.09.11,20:19
Dobrý deň, chcem sa opýtať ako sa vzťahuje autorský zákon na literárne dielo, báseň, ktoré niekto zhudobnil. Ako sa dá ďalej taká to nahrávka šíriť aby nedošlo k rozporu z autorským zákonom. Ďakujem

Mal by som záujem o zhudobnenú nejakú detektívku od Dominika Dána.:cool:
Kojot
24.09.11,07:51
Zhudobnenie je podľa autorského zákona spracovanie diela. Autor pôvodného diela musí dať súhlas na spracovanie. Spracovateľ bude autorom nového diela.

§ 11 (1) Predmetom autorského práva je aj nové pôvodné dielo, ktoré vzniklo osobitným tvorivým spracovaním iného diela.
§ 18 (2) Autor má právo udeľovať súhlas na každé použitie diela, najmä na
d) spracovanie, preklad a adaptáciu diela,

A ak je autor po smti, kde mám získať súhlas?

Alebo takto, v kapele chceme zhudonbniť niektoré pasáže zo Smrť Jánošíková od Jána Bottu. Ako a kde mám získať súhlas, aby sme to mohli nahrať, hrať na koncertoch popripade v internetovom rádiu.
Mária27
26.09.11,19:10
Čo keby si si ten zákon prečítal?

Trvanie majetkových práv
§ 21
(1) Majetkové práva trvajú, ak nie je v tomto zákone ustanovené inak, počas autorovho života a 70 rokov po jeho smrti.