danka1707
20.09.11,14:12
Ahojte poraďáci,
poradite mi ohľadom kúpy auta, rozhodujem sa medzi hyundai i 30 a nissan note. Ktoré by bolo lepšie ?
lujza.j
20.09.11,14:34
no, ale toto sú dve úplne rozdielne autá:) neviem či chceš benzín, alebo diesel, či ho chceš iba pre seba, alebo pre rodinu -koľko kusov? jedno krabicoidné-priestranné, druhé klasický hatchback.
prečo sa vlastne rozhoduješ medzi tými to dvomi autami.
220870
20.09.11,16:38
Nisan neni očom.
marleau
20.09.11,16:48
Ja idem kupovať Volvo.
pohoda62
20.09.11,16:53
Ani jedno ani druhé. Ak dnes ideš kupovať auto, tak jednoznačne niečo bezpečné. Napr. Mazdu.
lujza.j
20.09.11,17:18
Ani jedno ani druhé. Ak dnes ideš kupovať auto, tak jednoznačne niečo bezpečné. Napr. Mazdu.

čo je na nissane nebezpečné?
Stanislav 1975
20.09.11,17:24
Ahojte poraďáci,
poradite mi ohľadom kúpy auta, rozhodujem sa medzi hyundai i 30 a nissan note. Ktoré by bolo lepšie ?

Ak ti možem poradiť,tak BMW X6...
buchač
20.09.11,17:30
Ak ti možem poradiť,tak BMW X6...

...sekol si sa teda ...a poriadne ...

Aj keď je BMW "moja" značka...( bodaj mi stál nejaký pred barákom ...) tak rozhodne by som X6 nekupoval ...
pohoda62
20.09.11,17:38
Mali sme aj Nissana aj Mazdu. A keď porovnám, tak Mazda mi dôjde, že lepšie sedí na ceste. A je taká pohodlnejšia.
pafendorf
20.09.11,18:06
mercedes E55 amg , maximalne bezpecne, komfortne , nenapadne s takym motorom budes trhat asfalty a ten zvuk nebicko v usiach ;)
lujza.j
20.09.11,18:12
z týchto dvoch značiek ja som za nissan, momentálne máme 3ks, od r.99 to už je 8 kusov:D o sedení na ceste sa určite dá diskutovať, ale môžem ubezpečiť že pri psycho- jazde môjho chlapa jeho nissan v zákrute ako prikovaný!!! a nissan je aj micra ale aj "padfik" takže neviem aký si mal na mysli. a ked už sme pri tej bezpečnosti ktorú si tu načrtol, tak zažila som-prežila som DN v nissane: plynulý prejazd križovatkou na zelenú chlap oproti odbočoval do ľava na červenú , auto na totalku my OK, bez zranenia. z tých 3ks čo momentálne máme jeden ks NOTE. takže zadávateľka témy pýtaj sa:)
Ice dive
20.09.11,18:19
www.autorecenze.cz prečítaj si niečo o jednom i o druhom aute a na základe skúseností ľudí s praxe sa potom rozhodni...
bubkoch
20.09.11,18:22
jednoznacne i30 ...
lepsi motor, lepsie brzdy, lepsi podvozok, lepsie rozmery, lepsia vybava, lepsia cena, hyundai najspolahlivejsia znacka ... hadam staci
BIZAL
20.09.11,18:41
Japonské
avalik
20.09.11,18:49
suzuki swift :)
Ice dive
20.09.11,18:55
suzuki swift

mám dieslovú verziu tohto vozítka je super....
Ice dive
20.09.11,18:58
Japonské

toto už dávno neplatí... globalizácia je hrozná vec... ja mám japonské auto vyrobené v maďarsku s naftovým motorom vyrobeným v taliansku... a čoraz častejšie sa automobilky spolčujú a jedno a to isté auto kúpiš pod troma štyrmi značkami.... napr. I30 versus Kia CeeD.... Seat Ibiza VW Polo a pod...
lujza.j
20.09.11,19:03
nissan pochopil, že spojenie s Renaultom nebolo pravé orechové, tak JUKE je už opäť čistý japonec. Swift síce fajn ale strašne malý.
Ice dive
20.09.11,19:07
v podstate záleží čo chceš voziť, ale ak 90 % jázd absolvuje jeden dvaja ľudia s príručnou batožinou, tak aj swift je dostatočne veľkým autom.... zase mať kombíka - 5 metrové auto a voziť celý rok vzduch s tým, že mám veľké auto keď pôjdem raz do roka na dovolenku je zbytočnosť...
bubkoch
20.09.11,19:14
v podstate záleží čo chceš voziť, ..

no tak ale ked vybera z dvoch aut uplne odlisnych tried, jedno nizsia stredna, druhe male auto typu fabia alebo kia rio, tak asi nevybera podla potreby, ale inych kriterii
lujza.j
20.09.11,19:22
v podstate záleží čo chceš voziť, ale ak 90 % jázd absolvuje jeden dvaja ľudia s príručnou batožinou, tak aj swift je dostatočne veľkým autom.... zase mať kombíka - 5 metrové auto a voziť celý rok vzduch s tým, že mám veľké auto keď pôjdem raz do roka na dovolenku je zbytočnosť...

určite je to vec názoru a potreby. ja som mala dilemu že čo kúpiť vagon som nechcela a mini auto tiež nie, aj ked sa vozím viac menej sama. N-Note nie je žiadny dizajnérky skvost, ale spoľahlivosť je dôležitá a prípadný servis tiež a Primera v tom čase nebola tak mám krabicoidnú káru, celkom velkú-priestrannú so spotrebou 4,3-4,4l.
tom_NR
20.09.11,19:48
S Hyundaiom (i30 CW) som bol len na skúšobnej jazde, ale pozdával sa mi viac, ako Japonci. Hlavne v interiéri pôsobil príjemnejšie. Na firemnom Nissane sme mali 3x poruchu v záručnej dobe, z toho raz vážnu - praskla hadica od turba. Tým ale nechcem odrádzať od kúpy, len konštatujem. Zostatkovú hodnotu bude mať Nissan vyššiu ako Hyundai.
Jazdil som už na kdečom, ale keď ide o rady, vždy to nechám na sympatiách záujemcu. Dnes sa nedá označiť, že táto značka je dobrá alebo zlá. Nejaké záruky máte, vydupte si ešte bonusy a jazdite. Prajem veľa spokojných km! :)
lujza.j
20.09.11,20:14
S Hyundaiom (i30 CW) som bol len na skúšobnej jazde, ale pozdával sa mi viac, ako Japonci. Hlavne v interiéri pôsobil príjemnejšie. Na firemnom Nissane sme mali 3x poruchu v záručnej dobe, z toho raz vážnu - praskla hadica od turba. Tým ale nechcem odrádzať od kúpy, len konštatujem. Zostatkovú hodnotu bude mať Nissan vyššiu ako Hyundai.
Jazdil som už na kdečom, ale keď ide o rady, vždy to nechám na sympatiách záujemcu. Dnes sa nedá označiť, že táto značka je dobrá alebo zlá. Nejaké záruky máte, vydupte si ešte bonusy a jazdite. Prajem veľa spokojných km! :)

tak nissan v interiéroch zaspal dobu, tiež by si moj 3r Note predstavovala trošku šmrncovne. vidíš my XY nissanov a vždy to bolo o výmene oleja , prípadne vecí, ktoré sa prirodzene opotrebujú. ale tiež záleží od jednotlivého kusu
tictac7
20.09.11,20:35
tak nissan v interiéroch zaspal dobu, tiež by si moj 3r Note predstavovala trošku šmrncovne. vidíš my XY nissanov a vždy to bolo o výmene oleja , prípadne vecí, ktoré sa prirodzene opotrebujú. ale tiež záleží od jednotlivého kusu

....záleží od jednotlivého kusu -príklad - vo firme sme pred 2 rokmi kupovali 3 rovnaké Fordy (češi hovoria "Fordem tam a vlakem zpátky") - no a pointa 2 sú úplne v pohode a v tom jednom nešťastníkovi - myslím, že už len karoséria ostala pôvodná....
Aňuška
22.09.11,11:41
Kto má KIA seed extra combi 1,4? Podelte sa so skúsenosťami. Uvažujem nad kúpou.
jar11
01.10.12,09:41
Ahojte,,,poradrte mi prosim pri kupe ojazdeneho auta,neviem sa rozhodnut,si ford s max alebo galaxy,alebo seat alhambra,alebo vw toran,diesel,max 5 rocne,dakujem
Kapitan Korkoran
01.10.12,11:31
zle otazky, zle odpovede!

postup:
* definovat svoje potreby
* definovat okruh vozidiel splnajucich potreby (je velky rozdiel medzi touranom a galaxy)
* zistit si spolahlivost jednotlivych motorizacii (priklad : Touran 1,9 TDI PD 77kw = super spolahlive vs Touran 2,0TDI PD 103kw = pojadzdna kopa srotu!!!!)
* z ponuky aut si vybrat podla stavu to najlepsie.

akykolvek iny postup = vysoka pravdepodobnost, ze ta niekto okabati
jb0863
01.10.12,11:50
Záleži koľko eur máš na kúpu vozidla. Pravdepodobne by som rozmýšľala nad WV ,Seatom, Mercedesom, dostupnosť náhradných dielov nových a aj použitých na nemecké vozidlá je zaručená a dostupná z jedného dňa na druhý, ceny sú prijateľné.
Čo sa týka japonských vozidiel tie sú lacnejšie , ale náhradné diely sú drahšie.
Skús si zistiť napríklad koľko stojí výmena oleja,rozvodov ,tlmičov ................na vozidlo ktoré rozmýšľaš kúpiť a porovnaj ceny .