Eva Póčová
20.09.11,14:56
od septembra moja známa si zriadila súkromnú umeleckú školu a poprosila ma či by som jej nerobila účtovníctvo, keďže som jej chcela pomôcť tak som s tým súhlasila aj napriek tomu, že som to nikdy nerobila, zatiaľ som sa zaoberala len s podnikateľmi.
Potrebovala by som vedieť, či školné od žiakov sa dá použiť na mzdy učiteľov?
ďakujem za každú dobrú radu
Eva Póčová
21.09.11,08:10
Nikto mi nevie poradiť ohľdom škoného na súkromnej umeleckej školy či sa dá použiť na mzdu učiteľov
a_je_to
07.10.11,07:01
Ak máš problém, musíš gúgliť a študovať! Pozri ... http://www.sukromneskoly.sk/news.php Tam nájdeš napr. toto :

MŠVVaŠ neakceptovalo ani jednu z pripomienok
V rozporovom konaní k návrhu novely Zákona 317/2009 Z.z. o pedagogických a odborných zamestnancoch neakceptovalo MŠVVaŠ ani jednu z pripomienok Asociácie súkromných škôl a školských zariadení SR. Novela zákona tak neumožní riaditeľom škôl stanoviť lepšie platové podmienky pre kvalitných učiteľov, prinúti pedagógov s III. stupňom vysokoškolského vzdelania (aj v oblasti pedagogiky) absolvovať I. atestáciu a limituje kompetenciu riaditeľov rozhodnúť o priznaní kreditov mechanizmom sťažností.

Asociácia na svojich pripomienkach trvá a bude postupovať v zmysle legislatívnych pravidiel.Celý záznam z rozporového konania si môžete stiahnuť po kliknutí na Čítajte viac.

Z citácie vyplýva, že súkromné školy nesmú poskytovať výhodnejšie platové podmienky, ako verejné školy ... tak nejak pre orientáciu a odpoveď na Tvoju otázku.
nadka1
08.03.12,09:49
Prosím o vyjadrenie, či je možné prijímať školné v súkromnej ZUŠ priamo do pokladne cez PD alebo je niekde určené, že platba musí prebehnúť cez účet. Ak vie niekto poradiť, veľmi mi to pomôže.
Ďakujem
ZlaticaB
09.03.12,12:03
Nevidím dôvod prečo by si nemohla prijímať školné do pokladne. Ja určtujem cirkevnú ZUŠ a robíme to tak už roky zatiaľ nebol problém.
nadka1
12.03.12,08:14
Ďakujem za reakciu, zatiaľ išli platby cez účet kvôli lepšej transparentnosti, ale keďže aj poštovné niečo stojí, aj banka chce poplatok za každú operáciu, chceme prijímať školné aj v hotovosti, keď píšeš, že s tým nie je problém. Mali ste už nejakú kontrolu, ktorá to odobrila?
Prajem príjemný deň.
ZlaticaB
13.03.12,11:00
Odobril to zriaďovateľ školy. Vám dal niekto príkaz, že máte vyberať školné len bezhotovostnou formou? Ak máš pochybnosti tak si to dajte do vnútorného poriadku a máš po starosti.