maryjan
20.09.11,15:22
Dobrý deň, poprosím o radu, neviem na aký účet mám zaúčtovať zásobnik na papierové uteráky aj samotné uteráky 501 alebo 527, lebo som sa dočítala, že na 501 môžu ísť o.i. dezinfekčné prostriedky atď., na 527 náklady vynaložené na bezp. a och. zdr. pri práci .... a hygienické vybavenie pracovísk.. ďakujem
durisovad
20.09.11,13:56
Ja by som uctovala na 501 a vytvorila by som analytiku, aby som vedela potom odsledovat, kolko sa vynalozilo na material na pripadne vyrobne ucely a na material na hygienicke pomocky pre zamestnancov. Na ucte 501 mam dost rozsiahlu analytiku, sledujem napr, nakup materialu na opravy a udrzbu, nakup malych a lacnejsich pristrojov, kancelarske potreby, nakup pohonnych hnot do firemnych aut atd.
maryjan
30.09.11,08:26
ďakujem za odpoveď
Jana_clenka
08.12.11,08:35
Ja som tiež najskôr účtovala na 501, ale neskôr som si všimla, že faktúry sú "postavené " skôr ako prenájom týchto zásobníkov a dodanie samotných papierových uterákov je len súčasťou prenájmu. Overovala som to potom aj v zmluve (ktorú som žiaľ nemala v rukách od začiatku) a potvrdil sa mi môj predpoklad. Určite záleží na dodávateľskej firme, každá môže mať zmluvy spravené inak.
Takže zásobník i uteráky účtujem na 518 - prenájom.