Stevo_Alex19
20.09.11,15:46
Zdravím.

Potreboval by som poradiť.

Čo všetko mi treba ak by som chcel niečo ako táto stránka: http://www.slim309.sk/kura-chudnutie-309-domov/

Proste chcel by som ponúkať nejaký výrobok, ako príklad povedzme nejaký čaj. Spravím si teda jednoduchú webstránku so zopár fotkami, popíšem niečo o čaji a bude tam šípka OBJEDNAŤ... Kde by zákazník vyplnil adresu a bol by mu výrobok ( napríklad ten čaj ) zaslaný.

Stačí mi na to mať v živnosti MALOOBCHOD a VEĽKOOBCHOD ? ( napríklad ten čaj kúpim ako fyzická osoba nie na živnosť takže nemám žiaden potvrdený výdaj )

Teraz konkrétnejší popis v číslach:

Kúpim čaj za 5 € ( nemám potvrdenie takže si ho nemôžem dať do nákladov )
Predám ho cez internet za 10 €

Takže daň z príjmu odvediem zo sumy 10 € ( čo by bolo 2 € ) takže zárobok by bol 3 € ... ( samozrejme uvadzam len ako priklad ) - Pochopil som to správne ?
Nie som platcom DPH

Ďalšia vec ktorá by ma ešte zaujímala je to že ako to uvádzať v účtovníctve ? Vystaviť normálnu faktúru kde dám platbu v hotovosti a vystavím príjmový doklad ? ( pokladňu nemám )

Vďaka za rady.
blavaciko
21.09.11,02:05
Pri platbe v hotovosti potrebujes registracnu pokladnu, ak budu platit prevodom, staci bank. ucet a vystavis fakturu.
Staci ti zivnost maloobchod, no nechapem, preco chces ten caj nakupovat bez dokladu...
Stevo_Alex19
21.09.11,08:03
No platba prevodom na ucet asi nebude moc mozna, nakolko pochybujem ze mi niekto zaplati predom... Dnesna doba je tak zla ze ludia neveria uz nikomu. Takze osobne si myslim ze platbu na ucet moc nie. Prave preto som to chcel riesit dobierkou. Ja tiez vela veci z internetu kupujem dobierkou a pride mi normalna faktura a ziaden blocek. ( ci uz vysavac som kupil, tlaciaren, laminovacku, naplne .... proste vela veci a vsetko prislo bez blocku len ako faktura. ) Prave preto ze to ide cez postu a na dobierku tak som chcel dat tu fakturu ze nie prevodom ale hotovosť a vypísať príjmový doklad. Ved aj vela faktur za web stranky som vystavil bez pokladne a tiez sa platili na ruku.

No a preco chcem nakupit bez dokladu ? No tak ak by osm chcel nakupit s dokladom tak by ma stal 15 € ... Za 15 € kupim, za 15€ predam... ZISK == 0. Ak by som dal vyssiu cenu, nepredam nic lebo vsade inde to stoji 15 € .
Atomer.sk
21.09.11,17:34
Predpokladam, ze budes predavat viacej druhov caju. To co si Ty ukazal ako priklad je stranka usposobena na predaj iba jedneho tovaru. Na riadny predaj viac ako jedneho tovaru treba aspon jednoduchy eshop. Mozno ti pomoze stranka uvedena v nazve mojom nicku.

Ano, staci vystavit fakturu a k tomu prijmovy doklad.
Stevo_Alex19
22.09.11,06:13
vďaka za odpovede, ešte taká podotázka... Ak mám výrobok ktorý neobsahuje Slovenský návod na použitie, postačí ak to sám preložím z cudzieho jazyka a pribalím k výrobku ?
Atomer.sk
22.09.11,08:42
ano