paulite
20.09.11,18:53
Viete mi povedat, do akej hodnoty je objednavka zo zahranicia oslobodena od platenia cla?

a dalsia otazka, ked mi tovar stoji na colnici a ja podpisujem cestne prehlasenie, ze je tovar na osobne ucely, a teoreticky by bol urceny na dalsi predaj, tak v com by bol rozdiel? nejaky dalsi poplatok okrem cla a dph?

A do tretice, objednavala som si tovar zo zahranicia cez DHL, ale objednavka prisla cez GSL. A pytaju okrem dph, cla aj poplatok za spracovanie podkladov na colnici, uz ste sa s tym stretli? Spolocnost DHL odo mna nikdy ziadny poplatok navyse nepytala, je to v poriadku?
dakujem ze reakcie
paulite
21.09.11,05:27
Toto mi odpisala spolocnost GLS je to v poriadku? preco sa ma netyka oslobodenie, ked som objednavala ako fyzicka osoba?

Dobry den.



Bude to 25€ za spracovanie udajov a 25€ za vyclenie na jednej FA. dalej budete platit samozrejme aj clo. Je to cca 30% z hodnoty tovaru, ktora je uvedena na proforma FA k baliku 30€ sumu colneho dlhu Vam vsak zatial neviem presne povedat.



Oslobodene to urcite nieje ked je to pod 120€ v tomto pripade sa riadime podla inkotermu ktory mame na fakture k baliku. Je to ICT 20, to znamena ze prijemca si hradi vsetko sam.