lizuska
20.09.11,21:02
Prosím Vás - akreditačné vzdelávanie - , platí aj pre vychovávateľky ŠKD. Na našej škole o takých veciach sme ani nepočuli. Vychovávateľky tiež môžu robiť I. atestáciu? Za odpoveď ďakujeme.
brontosaurus
20.09.11,19:11
Presne táto téma tu bola rozoberaná nedávno, týždeň či dva dozadu. Bolo tam písané že aj vychovávatelia čo majú len pedagogické stredoškolské vzdelanie si môžu spraviť I.atestáciu. Viac informácií sa dá získať cez Metodicko-pedagogické centrá, ktoré zabezpečujú vykonávanie atestácií a prípravu naň. Ale tiež sa myslím na nich vzťahuje povinnosť mať minimálne 5-ročnú pedagogickú prax a nazbieraných minimálne 30 kreditov.
zdenka131
20.09.11,19:16
Tu je zoznam vzdelávaní, je potrebné všimnúť si, pre ktorú kategóriu PZ je vzdelávanie určené. Obsahuje aj počet kreditov.
http://www.minedu.sk/data/USERDATA/KONTI_VZDEL/ZPAPKV-21072011.pdf
lizuska
20.09.11,19:24
Za odpovede ďakujeme.
zdenka131
20.09.11,19:26
O vykonanie prvej atestácie sa môže uchádzať pedagogický zamestnanec, ktorý získal 30 kreditov a absolvoval prípravné atestačné vzdelávanie v rozsahu 60 hodín, alebo ktorý získal 60 kreditov. Dĺžka praxe nie je rozhodujúca.
janka1710
31.01.12,07:23
ja by som sa chcela opýtať kde sa mám uchádzať o 1.atestáciu ako vychovávateľka keď už mám tých 60 kreditov...a aké okruhy sú na tu akreditáciu pre vychovávateľky
janamirka2
31.01.12,14:24
ja by som sa chcela opýtať kde sa mám uchádzať o 1.atestáciu ako vychovávateľka keď už mám tých 60 kreditov...a aké okruhy sú na tu akreditáciu pre vychovávateľky


ja by som sa rada opýtala, kde sa dajú nazbierať kredity pre vychovávateľky, ja som asi mimo diania.
janka1710
31.01.12,15:19
teraz som sa prihlásila na Využitie digitálnej fotografie vo vyučovacom procese mpc Prešov 12 kreditov je aj pre vychovávateľky
agentura regionprogress - Najblizsi termin s otvorenou evidenciou je 17.3.2012 v Stropkove....tam sa platí, ale vychovávateľka si môže urobiť až 5 modulov a je to 52 kreditov http://www.regionprogres.wbl.sk/Forum.html
555555
31.01.12,15:47
teraz som sa prihlásila na Využitie digitálnej fotografie vo vyučovacom procese mpc Prešov 12 kreditov je aj pre vychovávateľky
agentura regionprogress - Najblizsi termin s otvorenou evidenciou je 17.3.2012 v Stropkove....tam sa platí, ale vychovávateľka si môže urobiť až 5 modulov a je to 52 kreditov http://www.regionprogres.wbl.sk/Forum.html

Viete milé kolegyne čo ma štve?Zasa je to o tom:máš peniaze/alebo má škola peniaze/zaplatíš si vzdelávanie,máš kredity,ideš hore.Nemáš?čakáš na MPC a tí napr. v nitrianskom kraji neviem čo riešia...A tak aj chceme vedieť viac,aj sú tie školenia dobré a čo s tým?????
marianna1974
27.02.12,15:46
v tej regionprogres to robia ako overenie kompetencii. treba si urobit dobru prezentaciu a pise sa test. asi najvcsia vyhoda je rychlost, ze netreba cakat pol roka alebo viac, kym sa clovek dostane k nejakym kreditom. potom sa ta praca este obhajuje, ale tak je to vzdy len o tom, co vychadza z praxe, cize sa to da celkom zvladnut. ja som bola u nich a mozem povedat, ze som bola celkom spokojna
janamirka2
24.05.12,15:27
Ahojte kolegyne, neviete teraz o nejakých kreditoch pre nás? A hlavne na východe?
Diiik
brontosaurus
24.05.12,18:32
Ahojte kolegyne, neviete teraz o nejakých kreditoch pre nás? A hlavne na východe?
Diiik

Ak to nemáte ďaleko do Košíc, tak odporúčam MPC Košice. Kolegyne cez neho už absolvovali nejaké vzdelávacie programy za kredity a mne teraz riaditeľ podpísal prihlášku tiež na jedno vzdelávanie ktoré bude organizovať MPC Košice. Stačí si pozrieť zoznam, vyhľadať si v ňom programy pre vychovávateľov a vyplniť prihlášku. V tom zozname je, ak sa dobre pamätám, asi 12 akreditovaných vzdelávacích programov pre nás vychovávateľov.
Na školu nám chodí aj mnoho iných ponúk na vzdelávanie aj pre vychovávateľov, ale za tie si už pýtajú niekedy až nehorázne vysoké poplatky.
janamirka2
25.05.12,17:23
Dik, skúsim to, ale dajako sa v tom neviem dosť dobre orientovať.:confused:
janka1710
25.05.12,17:33
a máš 59kreditov
lilkaŠKD
29.11.13,13:09
Áno aj vychovávatelia si môžu robiť I. atestačnú skúšku. Musíte mať 30 kreditov, potom sa prihlásiť na preatestačné vzdelávanie to sú 4 konzultácie s lektorom a potom do 2 rokov si musíte urobiť 1. atestačnú skúšku.
lilkaŠKD
29.11.13,13:12
Skúste MPC Košice alebo MPC Prešov.