barbi547
20.09.11,23:16
Potrebujem radu:do zamestnania som mala nastupit po ukončeni RD čo bolo(19.09.2011.)ale som zamesnavatela neupozornila pisomne o mojom nastupe o tejto skutočnosti som nevedela .Upozornenie som realizovala teda len telefonicky a to par dni pred nastupom.Zamesnávatel mi však oznamil ,že moje pracovné miesto (pracovná pozicia) bola zrušena a tim nieje možni moj nastu do prace na moju pracovnu poziciu.Telefonicky sme sa dohodli na vypovedi podla §63 od.1 pis.b,ale neviem ako je to z odstupnim a vypovednou dobou , dovolenkou a z dnami ktore vlasne plinu ako pokračovanie pracovneho pomeru kedže ona je teraz mimo pracoviska.poradte prosim
veronikasad
21.09.11,04:33
Bola si včera v práci, alebo si sa dohodla na čerpaní dovolenky ? Ak ti zamestnávatel doručí výpoveď v zmysle § 63 odst. 1) písm. b), musíš požiadať o skončenie prac.pomeru dohodou do konca mesiaca v ktorom ti bola výpoveď doručená (pred začiatkom plynutia výpovednej doby). Len tak ti vznikne nárok na plné odtupné.
Ak v čase skončenia prac.pomeru nebudeš mať vyčerpanú všetku dovolenku, zamestnávatel ti ju preplatí.
Chobot
21.09.11,06:01
Potrebujem radu:do zamestnania som mala nastupit po ukončeni RD čo bolo(19.09.2011.)ale som zamesnavatela neupozornila pisomne o mojom nastupe o tejto skutočnosti som nevedela .Upozornenie som realizovala teda len telefonicky a to par dni pred nastupom.Zamesnávatel mi však oznamil ,že moje pracovné miesto (pracovná pozicia) bola zrušena a tim nieje možni moj nastu do prace na moju pracovnu poziciu.Telefonicky sme sa dohodli na vypovedi podla §63 od.1 pis.b,ale neviem ako je to z odstupnim a vypovednou dobou , dovolenkou a z dnami ktore vlasne plinu ako pokračovanie pracovneho pomeru kedže ona je teraz mimo pracoviska.poradte prosim

Môžete skončiť PP aj dohodou, ak ti dá dvojmesačné odstupné (nech je to uvedené v dohode, ako aj dôvod skončenia - organizačné zmeny či nadbytočnosť zamestnanca).