MZuzanka
21.09.11,07:04
Zdravím všetkých na porade a prosím o radu.
Máme zamestnanca, ktorý po odpracovaní 2 dní nastúpil na PN. Tá mu trvá už 2 mesiace. Je nejaká možnosť dať výpoveď zo strany zamestnávateľa? Chlapík je ešte v skúšobnej dobe. Nemôže zamestnávateľ využiť v tomto prípade napríklad aj to, že zamestnanec nedoručil tzv. "prechodku" PN na konci mesiaca?
Ďakujem za radu :)
Tweety
21.09.11,05:06
Zdravím všetkých na porade a prosím o radu.
Máme zamestnanca, ktorý po odpracovaní 2 dní nastúpil na PN. Tá mu trvá už 2 mesiace. Je nejaká možnosť dať výpoveď zo strany zamestnávateľa? Chlapík je ešte v skúšobnej dobe. Nemôže zamestnávateľ využiť v tomto prípade napríklad aj to, že zamestnanec nedoručil tzv. "prechodku" PN na konci mesiaca?
Ďakujem za radu :)
PP môžete skončiť aj počas PN, v SD je možné skončiť PP kedykoľvek, neide totiž o výpoveď, ktorá počas PN nie je možná. U pracovníka to bude skončenie PP v SD.
Mila123
21.09.11,05:10
Je potrebné doručiť mu písomne ukončenie PPV, zvyčajne 3 dni vopred...... v dokumente stanovíte dátum ukončenia PPV......ak má 3-mesačnú SD z nej vyčerpal iba 2 dni, aj po prípadnom nastúpení do práce, je stále v SD...tak organizácia má čas na ukončenie PPV....
MZuzanka
21.09.11,05:30
Ja nie som účtovníčka a neovládam ZP, preto som tu :-).
Máme externú účtovníčku, ktorá je vždy "ochotná poradiť"... a podľa nej v tomto prípade nemôžme robiť nič.. ale podľa Vašich komentov, je možné dať mu výpoveď v skúšobnej dobe..?
Tweety
21.09.11,05:35
Ja nie som účtovníčka a neovládam ZP, preto som tu :-).
Máme externú účtovníčku, ktorá je vždy "ochotná poradiť"... a podľa nej v tomto prípade nemôžme robiť nič.. ale podľa Vašich komentov, je možné dať mu výpoveď v skúšobnej dobe..?
Nečítala si pozorne, nedávaš výpoveď, ale jednoducho skončíte s ním PP v skúšobnej dobe. Jednoducho mu oznámite, že PP končí v SD. Účtovníčka sa jednoducho mýli v tom, že nemôžete nič robiť.
MZuzanka
21.09.11,05:48
Super.. prečo som tu nepísala už skôr.. :-)
Ďakujem.