vivuska666
21.09.11,07:10
Ahojte,
som taky mensi lajik v domacich pracach ohladom bytu. Nase WC, ktore je nove (teda tak vravia aj byvali majitelia a aj vyzera novo) obcas strajkuje. Ked je nadobka plna tak napustanie sa nezastavi a voda tecie dolu do zachoda. Nerobi sa to casto, ale asi len 1x za tyzden alebo 2 tyzdne. Neviem co s tym mam robit. Ci staci len nieco dotiahnut alebo co. Mam dojem, ze to taky poloblucik (klobucik) obcas nezapadne do tej svojej kruhovej diery. Neviem ako sa tieto casti volaju, tak ich opisujem len takto. Potom ked splachneme este raz, tak uz to prestane tiect. Viete mi niekto poradit? Co ked je to len fakt minimalna chybicka? Alebo mam volat instalatera, ktory si vypyta neviem kolko penazi. A ked to nahodou vtedy nebude tiect, tak neviem ako mi pomoze. :(

Budem vam vdacna ak mate niekto skusenost s ktoru mi pomozete.
tictac7
21.09.11,05:15
pozri do nádržky (vtedy, keď Ti to preteká), či je plavák na správnom mieste. A keď píšeš, že to robí občas a potom, keď znova spláchneš, je to v poriadku - bude to plavákom - asi občas spláchneš príliš razantne...
KoxXxo
21.09.11,05:18
Rozobrať, vyčistiť, zložiť.
misoft
21.09.11,11:48
A nastaviť plavák nižšie - natečie menej vody.
MikiHalasko
21.09.11,11:58
nabuduce si najdi cislo vodara cez google a on ti povie do telefonu, alebo skus surfovat na webe troska viacej.
KoxXxo
21.09.11,13:05
Alebo zadaj súradnice bydliska a najbližší poraďák to príde urobiť.
maca.tt
21.09.11,15:26
Ja som do nadržky nastriekala prostriedok proti vodnému kameňu ,pomohlo to mala som podobný problém,ešte ak je tam samostatný ventil na prívod vody treba dať na minimum aby tam nebol vysoký tlak vody
vivuska666
22.09.11,06:30
Vy ste super...dakujem...vyskusam vsetko :) dakujem velmi pekne. Snad uz nebudeme tratit vodu. Este raz dakujem :)
bodliak
22.09.11,06:43
1. Priškrtiť ventil pred nádržkou, nech napúšťa pomalšie. Podľa počtu členov domácnosti, nestačí, keď nádržku napustí za 2 minuty ?
2. Skontrolovať plastové diely, prípadne keď daná situácia nastane, pozrite, kade tečie voda. Hlavne myjavácke plaváky niekedy pre vysoký tlak vody v potrubí praskajú. Je to trhlinka, ktorú pri rozobratí ani nezbadáte, ale tečie. Tečie stále, takže to nebude váš prípad.
3. Vyčistiť, zostárnuté gumové časti vymeniť, odstrániť vodný kameň, piesok, atď.
PotPalo
22.09.11,10:33
vivuska666
22.09.11,10:49
prave som si vytlacila postup podla toho obrazka...tak hadam na to dnes pridem :) dakujem
PotPalo
23.09.11,18:44
Postup podľa obrázku ti netreba, stačí ti toto:

Keď je to klasický ventil armatúrka myjava, t.j. biely s kruhovým uzáverom navrchu, tak stačí ten uzáver odšróbovať a vložiť do neho asi 1mm tenkú podložku z plastu alebo gumy, nemusí doliehať po stranách. Najlepšie je ju vystrihnúť zo starej bicyklovej duše.
Vyčistiť to tam od prípadných usadenín je hádam samozrejmosť.