rado3105
21.09.11,07:47
Mame tu zakon ktory nam zacina cenzurovat internet, resp. stranky ktore nariadi danovy urad. Je to len krocik od cenzury ostatnych veci. Cim sa porusuju ustava - slobodny pristup k informaciam. CHORA DOBA ZACINA. Takze ak si uvedomujete co tym hrozi prosim podpiste:
http://proticenzure.sk/


Peticia:
http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=589565
misoft
21.09.11,11:36
Čítaš vôbec o čom píšeš? Pochybujem.
trisestri
21.09.11,11:43
A to sme mysleli ze totalita skoncila,danove riaditelstva maju aj ine paky na herne a ich prevadzkovatelov,sice dakte robit poriadky zacat treba,ale nemyslim ze blokovanie stranok nejak poriesi danove uniky./co tak zrusit hotovostne platby od 100 eur vyssie,zacat znovu prisne kontrolovat pouzivanie pokladni,zdanit vysokou danou financne operacie do danovych rajov,prisne konroly odpoctov dph,pokuty a ich prisne vymahanie od nelegalnych prevadzkovatelov hazardnych hier a loterii atd/
marleau
21.09.11,11:54
Tu podpisy nepomožu,tu pomože len radikálna zmena v systéme.
misomiso
21.09.11,12:16
A to sme mysleli ze totalita skoncila,danove riaditelstva maju aj ine paky na herne a ich prevadzkovatelov,sice dakte robit poriadky zacat treba,ale nemyslim ze blokovanie stranok nejak poriesi danove uniky./co tak zrusit hotovostne platby od 100 eur A o tom ma byt sloboda? A co ak prave ja povazujem za svoje zakladne pravo to, ze so svojimi peniazmi budem platit sposobom, akym uznam za vhodne a nikto ma nebude nutit vyuzivat sluzieb firiem, ktore nechcem (banky)?


vyssie,zacat znovu prisne kontrolovat pouzivanie pokladni,
Myslim, ze sa kontroluju dost, naopak poznam krajiny, kde registracne pokladnice nie su povinne a statna kasa tam evidentne prospreuje lepsie ako u nas.

zdanit vysokou danou financne operacie do danovych rajov,
Tak to si nie som isty, ci sa legalne da a uz vobec som si nie isty tym, ze by to bolo spravne. Ak nejaka krajine dokaze existovat bez toho, aby vyberala vysoke dane, tak je to jej pravo.

prisne konroly odpoctov dph, Myslim ze tie sa robia, ale ak dane unikaju cez cudzie stranky, ktore tu nemaju opravnenie podnikat, tak to kontroly DPH asi nevyriesia.

pokuty a ich prisne vymahanie od nelegalnych prevadzkovatelov hazardnych hier a loterii atd/- No prave o to ide, asi tazko vymahat pokutu od niekoho, kto sedi na druhom konci zemegule na nejakom ostrove, nema licenciu u nas podnikat a vdaka internetu predsa podnika.


Mylite si slobodu s anarchiou. Tie stranky mali byt blokovane uz davno.
misoft
21.09.11,12:21
co tak zrusit hotovostne platby od 100 eur vyssie Trochu si OUT. Mne predsa nik nebude prikazovať, akým spôsobom budem platiť. Ak budem chcieť, tak zaplatím 1.000€ v hotovosti - štát mi do toho "kafrať" nebude, ako mám nakladať s tými papierikmi.
rado3105
21.09.11,13:12
Misomiso, co tak zakazaj aj paypal, platby kartou, internet nakupovanie - kedze zvacsa su to zahranicne firmy a ani koruna z toho nejde do pokladne. Cesta ku slobode ze?
rado3105
21.09.11,13:15
Detailne vypisy by mali poskytovat vsetky ministerstva o tom kolko stat zarobi, na com, kde idu tie peniaze za co. Presne to co ziadaju od ppodnikatelov to by sme mali ziadat my od vlady. Detailne vypis vsetkeho a aby si to mohol ktorykolvek clovek pozriet, najlepsie pristupne na internete. A hned by pribudlo stovky milionov eur, lenze tam sa to robit nebude. Ale tam treba zacat. Cielom tejto cenzury nie su peniaze, ale to co z toho vzide.

rozhodnutie ustavneho sudu z minuleho roka je pomerne jasne, nutit osoby aby na svoje naklady vykonavali sluzby pre potreby statu, je proti dohovoru o zakladnych slobodach. toto je moj nazor. naviac by som podotkol ze sme v komplikovanej dobe a v tejto dobe je aj akademicka teoreticka a technicka diskusia na temu, ako ucinne cenzurovat, alebo ako ucinne stavat plynove komory, nevhodna a potencialne nebezpecna a treba s takymi teoretickymi uvahami narabat opatrne.
misomiso
21.09.11,13:51
Akoze nie? My cez Paypal aj cez platobne karty predavame slovensky tovar do celeho sveta, a poctivo z toho odvadzame dane. Navyse to zabezpecuje pracu ludom na Slovensku. Teda cez Paypal a karty sem na Slovensko prudia peniaze, z ktorych cas potom skonci v statnej pokladnici.

Mas to nejake pomylene.
rado3105
21.09.11,13:57
mas to ty popletene, paypal je sprostredkovatel a ten statu neplati ani 5 korun
Dáša_
21.09.11,14:44
mas to ty popletene, paypal je sprostredkovatel a ten statu neplati ani 5 korun

A prečo by mal, ve´d on si tie peniaze nenecháva, on ich posúva ďalej obchodníkom.
misomiso
21.09.11,15:14
mas to ty popletene, paypal je sprostredkovatel a ten statu neplati ani 5 korun

Skus si 5 x precitat moj kratky prispevok c. 9, mozno prides na to, akym sposobom pomaha PayPal naplnat statny rozpocet SR.
rado3105
05.10.11,10:11
srska
05.10.11,10:13