Julia79
21.09.11,09:55
Dobrý deň. Prosím o radu...máme pracovníka (invalidný dôchodca), ktorý u nás pracuje na dve PZ. Jednu má uzavretú od 01.01.2011 do 31.12.2011 na 70% úväzok, kde je odmeňovaný tarifnou mzdou. Druhú pracovnú zmluvu sme s ním uzavreli od 01.09.2011 do 31.12.2011 ...pri tejto PZ bude odmeňovaný hodinovou mzdou za skutočne odpracované hodiny (bude vykonávať prácu šoféra, pričom mesačne odpracuje max. 15 hod.). Predtým sme to riešili Dohodou oVP, ale je tam veľa papierovačiek pri prihlasovaní a odhlasovaní do SP každý mesiac, pretože v niektorom mesiaci sme jeho služby vôbec nepotrebovali... Preto sme sa po dohode so zamestnancom dohodli na pracovnej zmluve. Chcela by som sa spýtať, či aj pri tej druhej PZ má nejaký nárok na dovolenku (podľa mňa nie, pretože dokopy do konca roka neodpracuje viac ako 60 dní) ? Ďakujem.
Tweety
21.09.11,08:02
Dobrý deň. Prosím o radu...máme pracovníka (invalidný dôchodca), ktorý u nás pracuje na dve PZ. Jednu má uzavretú od 01.01.2011 do 31.12.2011 na 70% úväzok, kde je odmeňovaný tarifnou mzdou. Druhú pracovnú zmluvu sme s ním uzavreli od 01.09.2011 do 31.12.2011 ...pri tejto PZ bude odmeňovaný hodinovou mzdou za skutočne odpracované hodiny (bude vykonávať prácu šoféra, pričom mesačne odpracuje max. 15 hod.). Predtým sme to riešili Dohodou oVP, ale je tam veľa papierovačiek pri prihlasovaní a odhlasovaní do SP každý mesiac, pretože v niektorom mesiaci sme jeho služby vôbec nepotrebovali... Preto sme sa po dohode so zamestnancom dohodli na pracovnej zmluve. Chcela by som sa spýtať, či aj pri tej druhej PZ má nejaký nárok na dovolenku (podľa mňa nie, pretože dokopy do konca roka neodpracuje viac ako 60 dní) ? Ďakujem.
Má nárok , veď jeho PP bude trvať 4 mesiace, tak má nárok na PČ dovolenky za KR t.j. 4/12 z ročného nároku.
Julia79
21.09.11,09:12
Je to trošku postavené na hlavu....veď prácu šoféra bude vykonávať len výnimočne a vtedy, keď ho budeme potrebovať a zavoláme ho...znamená to, že dovolenku si bude čerpať vtedy, keď ho potrebovať nebudeme, či ako??? Pôvodne som to chcela riešiť cez Dohodu o PČ, avšak limit je 10 hod./ týž. a pri služobnej ceste sa môže stať (možno 1x za rok, možno vôbec), že cesta bude trvať dlhšie ako 10 hodín a tým pádom, by bol limit prekročený...na "papieri" sa to dá,ale šofér vypisuje výkazy z ciest, kde presne uvádza jej trvanie a to by už pri kontrole neprešlo...som z toho zúfalá...Ak by niekto vedel, ako to čo najlepšie vyriešiť, budem veľmi povďačná...