Daniela 7
21.09.11,12:12
Ahojte poraďáci
Prišla mi platba za tovar a je tam zarátané aj poštovné.Suma napr.10 € + 1,20€ poštovné.Dám si do PD tú sumu spolu,alebo ju musím zaúčtovať zvlášť?Zvlášť za tovar a zvlášť poštovné? A kam dám ten príjem za poštovné?Moc ďakujem
Tweety
21.09.11,10:17
Ahojte poraďáci
Prišla mi platba za tovar a je tam zarátané aj poštovné.Suma napr.10 € + 1,20€ poštovné.Dám si do PD tú sumu spolu,alebo ju musím zaúčtovať zvlášť?Zvlášť za tovar a zvlášť poštovné? A kam dám ten príjem za poštovné?Moc ďakujem
Poštovné vstupuje do ceny tovaru.
Daniela 7
21.09.11,10:22
Takže to účtujem vlastne spolu ako príjem za tovar.A pri odoslaní poštou dávam do výdavkov ako prevádzkovú réžiu to poštovné 1,20 € však?
Daniela 7
11.11.11,16:26
Ahojte
Mám dilemu.Dnes mi jedna účtovníčka poslala email,že ak ja príjmem na účet platbu za tovar a vystavím faktúru,kde je kolonka prijem za tovar a druhá poštovné a balné,tak sa to nesmie vraj účtovať spolu a nemalo by to vstupovať do ceny tovaru.Tak ako je to správne?
Tweety
11.11.11,16:29
Ahojte
Mám dilemu.Dnes mi jedna účtovníčka poslala email,že ak ja príjmem na účet platbu za tovar a vystavím faktúru,kde je kolonka prijem za tovar a druhá poštovné a balné,tak sa to nesmie vraj účtovať spolu a nemalo by to vstupovať do ceny tovaru.Tak ako je to správne? V prísp. č. 2 máš správnu odpoveď.
Daniela 7
11.11.11,16:42
Je to niekde v zákone ako sa správne účtuje? Písala to jedna dlhoročná účtovníčka.Ja osobne ju nepoznám,len z počutia a vraj to nesmie vstupovať do ceny tovaru,lebo poštovné a balné nie je tovar.
Mila123
11.11.11,16:47
Nechcem byť zlá.......ale už som písala, pozri si postupy účtovania v JÚ.....tam je to tak presne uvedené,
Daniela 7
11.11.11,16:54
nemôžem tu stránku nájsť:(
Mila123
11.11.11,17:00
avalik
11.11.11,17:04
Poštovné vstupuje do ceny tovaru.

ano pri nakupe tovaru,
pri naslednom predaji tovaru ale fakturovane postovne nevstupuje do predajnej ceny tovaru ale je to prijem - ostatne POZD

- zadavatelka pise o predaji tovaru
Daniela 7
11.11.11,17:08
Presne toto som písala.Predaj tovaru.A tam to nevstupuje.
Zita5
11.11.11,17:09
Je to niekde v zákone ako sa správne účtuje? Písala to jedna dlhoročná účtovníčka.Ja osobne ju nepoznám,len z počutia a vraj to nesmie vstupovať do ceny tovaru,lebo poštovné a balné nie je tovar.

Daniela , prečo nenapíšete, že túto odpoveď ste dostali na stránke http://www.kros.sk/12301 . Dostávam denne notifikácie a otázky položené v Krose a tu na Porade sú zhodné , ale aj odpovede.
Mila123
11.11.11,17:11
Daniela , prečo nenapíšete, že túto odpoveď ste dostali na stránke http://www.kros.sk/12301 . Dostávam denne notifikácie a otázky položené v Krose a tu na Porade sú zhodné , ale aj odpovede.
skúša nás.....
Daniela 7
11.11.11,17:12
Ano je to odtial.Ja to netajím,len nepíšem úplne všetko a mne tá odpoved príde na email.Potom to už na ich stránke nepozerám.Len som napísala odpoved,ktorá mi v tom emaili prišla
Daniela 7
11.11.11,17:14
NIe neskúšam.Naozaj:)
Zita5
11.11.11,17:17
Tu Dara píše správnu odpoveď http://www.porada.sk/t176910-postovne.html#post1892071

T.J. poštovné - ostatný príjem OVZD
a ja doplním
tovar - príjem OZD tovar
avalik
11.11.11,17:21
mimotemy Danielka, sledujem tvoje otazky tu na porade uz dlhsiu dobu a myslim si, ze ak uz si nechces platit uctovnicku, tak by si mala investovat aspon do nejakeho kurzu jednoducheho uctovnictva - ja mam tiez eshop a napriek tomu, ze som studovala ucto na VS si este nedovolim uctovat ani sama svoju firmu a radsej vyuzivam sluzby uctovnicky
Daniela 7
11.11.11,17:23
Ja si to tiež začínam uvedomovať.Ale ako nájsť dobrú účtovníčku?Som z trenčína
Mila123
11.11.11,17:26
Ja si to tiež začínam uvedomovať.Ale ako nájsť dobrú účtovníčku?Som z trenčína
mi nevrav, že v TN , nie je dobrá účtovníčka......ak nie, o tom pochybujem, skús daňového poradcu, popr. audítora.....
Zita5
11.11.11,17:31
Nebolo mojim záujmom písať kázanie Daniele , len minule tiež mi prišla notifikácia z Krosu Otázka a odpoveď a pravda my závislí na Porade máme v hlave otázky .A tak som si povedala, že táto otázka bola na Porade .....tak preto viem , že Danka zadáva rovnaké otázky aj na Porade aj v Krose .:)
Tak preto moja reakcia k tej Dankou uvedenej skúsenej účtovníčke :)ktorá povedala .....

Inak všetko v pohode, len nech sa pýta, ak jej niečo nie je jasné.
Daniela 7
11.11.11,17:31
Ja nepíšem,že tu nie je dobrá účtovníčka,ale ak ju nájsť?
avalik
11.11.11,17:39
Ja nepíšem,že tu nie je dobrá účtovníčka,ale ak ju nájsť?

daj si do googlu vyhladat uctovnikov v trencine, napis im mail nech ti poslu cenovu ponuku. u ponuk, ktore ti budu vyhovovat si dohodni stretnutie. tam zistis pristup ku klientovi a rozhodni sa. taktiez sa informuj vo svojom okoli ci ti nemozu niekoho odporucit.