maca88
20.01.06,08:37
Dobrý deň,
nakoľko budem prvý krát v za január 2006 robiť mzdy, chcela by som vás požiadať o radu ohľadom doplnkového dôchodkového poistenia -zamestnávateľ neprispieva. V mzde za január bude suma poistenia zrazená zo mzdy, teda len zrážka, alebo to bude položka znižujúca základ dane?

ďakujem veľmi pekne za pomoc

M.
Maňaska
20.01.06,08:07
Zrazené príspevky zamestnanca do doplnkového dôchodkového sporenia (poistenia) môžeš uplatniť ako odpočítateľnú položku iba v ročnom zúčtovaní dane, aj to len do sumy 12.000,- Sk. Počas roka nie.
Tweety
20.01.06,08:12
Dobrý deň,
nakoľko budem prvý krát v za január 2006 robiť mzdy, chcela by som vás požiadať o radu ohľadom doplnkového dôchodkového poistenia -zamestnávateľ neprispieva. V mzde za január bude suma poistenia zrazená zo mzdy, teda len zrážka, alebo to bude položka znižujúca základ dane?

ďakujem veľmi pekne za pomoc

M.
Nebude to položka znižujúca daňový základ, Oodpočítať si to môžeš až v ročnom zúčtovaní dane, maximálne v sume všetkých poistení 12000.- ;)
Martina80
20.01.06,08:39
Prosím Vás,
príspevok zamestnávateľa na DDP u niektorých zamestnancov presahuje 3% hrubého ročného príjmu. Doteraz som neodvádzala do fondov, chcem to vysporiadať v decembrovej výplate. Som povinná to odviesť / § 138 odst. 2 zákona o poistení / alebo sa niečo zmenilo????
maca88
20.01.06,10:27
ďakujem za pomoc.

M.