janamorhacova
21.09.11,14:00
Dobry den. Chcem sa opytat na aku mzdu mam narok, ked sa po 6 rokoch vraciam do povodneho zamestnania.Tarifny stupen v zmluve z roku 2005, ked som tam nastupila, uvedeny nemam. Mzdovy plat pred 6 rokmi bol uvedeny v mzdovom dekrete spolu s predpokladanym platom od dalsieho roka a tiez s garantovanou premiou. V 2006 roku som uz bola na MD s 1. dietatom. V 2008 sa mi narodilo 2.dieta a vtedy som presla na retazou MD. V praci som samozrejme vyziadala podklady pre soc. poistovnu a zistila som, ze mzdu mi za tie 3 doma stravene roky zvysili. Dna 16.9.2001 som sa vratila do prace a podpisala som dekret, v ktorom je uvedena mzda zodpovedajuca povodnej mzde z 2005 roku. I napriek tomu, ze mi bola pocas MD mzda zvysena a tiez som sa pred nastupom s nadriadenymi dohodla na vyssej mzde, ale bohuzial len ustne, pri nastupe mi dali podpisat takuto mzdu. Na aku mzdu mam vlastne narok?
Tweety
21.09.11,12:20
Dobry den. Chcem sa opytat na aku mzdu mam narok, ked sa po 6 rokoch vraciam do povodneho zamestnania.Tarifny stupen v zmluve z roku 2005, ked som tam nastupila, uvedeny nemam. Mzdovy plat pred 6 rokmi bol uvedeny v mzdovom dekrete spolu s predpokladanym platom od dalsieho roka a tiez s garantovanou premiou. V 2006 roku som uz bola na MD s 1. dietatom. V 2008 sa mi narodilo 2.dieta a vtedy som presla na retazou MD. V praci som samozrejme vyziadala podklady pre soc. poistovnu a zistila som, ze mzdu mi za tie 3 doma stravene roky zvysili. Dna 16.9.2001 som sa vratila do prace a podpisala som dekret, v ktorom je uvedena mzda zodpovedajuca povodnej mzde z 2005 roku. I napriek tomu, ze mi bola pocas MD mzda zvysena a tiez som sa pred nastupom s nadriadenymi dohodla na vyssej mzde, ale bohuzial len ustne, pri nastupe mi dali podpisat takuto mzdu. Na aku mzdu mam vlastne narok?
Ako mohla byť mzda počas trvania RD zvýšená? To si podpisovala dodatok, alebo ako?
ivka70
21.09.11,12:41
Podla mna jej potvrdili pre druhu matersku pre SP predpokladanu mzdu vyssiu ako mapa na potvrdeni pre SP pred prvou MD.
janamorhacova
21.09.11,18:16
Nepodpisovala som ziadny dodatok. Proste som dostavala vyssi matersky prispevok pocs druhej MD a z toho som pochopila, ze mi bola mzda zvysena. no a tiez som dostala rozhodnutie zo socialky a tam je vymeriavaci zaklad vyssi ako pri prvej materskej. Z toho vychadzam. Nemoze to suvisiet s tym mojim mzdovym dekretom? Pri nastupe v 2005 som podpisala aj vyhliadky do dalsich rokov a tam mi mala byt mzda zvysena. Jaňň
janamorhacova
21.09.11,18:30
Asi tomu presne nerozumiem. Ako to mam chapat?
janamorhacova
21.09.11,18:32
Podla mna jej potvrdili pre druhu matersku pre SP predpokladanu mzdu vyssiu ako mapa na potvrdeni pre SP pred prvou MD. Presne tomu nerozumiem. Mozete mi to vysvetlit nejak jednoduhsie?
Katy a R
21.09.11,18:34
Na výpočet materskej sa v tvojom prípade použil pravdepodobný VZ ... tak ti zamestnávateľ vlastne "prilepšil" (valorizoval), lebo ho to nič nestálo. mala si lepšiu materskú. Ale nebolo to zvýšenie mzdy!
Ale teraz, keď už musí platiť .. je situácia iná... nuž ale píšeš, že si platový dekrét podpísala. Mala si namietať hneď. Možno len pre začiatok ti dal taký plat ....
janamorhacova
21.09.11,18:35
Ako mohla byť mzda počas trvania RD zvýšená? To si podpisovala dodatok, alebo ako? Nepodpisovala som ziadny dodatok. Vyhladala som si to v rozhodnuti zo SP, ktore som dostala na druhej MD. Tam mam vymeriavaci zaklad vyssi. Tak preto.
janamorhacova
21.09.11,18:38
ANO. Tvrdia ze je to len do konca roka. Mna len hneva to, ze slubovali nieco ine ustou dohodou a nedodrzali to. A inak namietala som hned. Dali mi na vyber, bud to berem, alebo divi. Mozem dat vypoved. Co som mohla. Chcela som tu pracu.
janamorhacova
21.09.11,18:47
Na výpočet materskej sa v tvojom prípade použil pravdepodobný VZ ... tak ti zamestnávateľ vlastne "prilepšil" (valorizoval), lebo ho to nič nestálo. mala si lepšiu materskú. Ale nebolo to zvýšenie mzdy!
Ale teraz, keď už musí platiť .. je situácia iná... nuž ale píšeš, že si platový dekrét podpísala. Mala si namietať hneď. Možno len pre začiatok ti dal taký plat ....ANO. Tvrdia ze je to len do konca roka. Mna len hneva to, ze slubovali nieco ine ustou dohodou a nedodrzali to. A inak namietala som hned. Dali mi na vyber, bud to berem, alebo divi. Mozem dat vypoved. Co som mohla. Chcela som tu pracu.
janamorhacova
21.09.11,19:05
Na výpočet materskej sa v tvojom prípade použil pravdepodobný VZ ... tak ti zamestnávateľ vlastne "prilepšil" (valorizoval), lebo ho to nič nestálo. mala si lepšiu materskú. Ale nebolo to zvýšenie mzdy!
Ale teraz, keď už musí platiť .. je situácia iná... nuž ale píšeš, že si platový dekrét podpísala. Mala si namietať hneď. Možno len pre začiatok ti dal taký plat ....ANO. Tvrdia ze je to len do konca roka. Mna len hneva to, ze slubovali nieco ine ustou dohodou a nedodrzali to. A inak namietala som hned. Dali mi na vyber, bud to berem, alebo divi. Mozem dat vypoved. Co som mohla. Chcela som tu pracu.
Tweety
22.09.11,05:13
ANO. Tvrdia ze je to len do konca roka. Mna len hneva to, ze slubovali nieco ine ustou dohodou a nedodrzali to. A inak namietala som hned. Dali mi na vyber, bud to berem, alebo divi. Mozem dat vypoved. Co som mohla. Chcela som tu pracu.
V dnešne dobe, keď je pracovných miest málo, by som veľmi nešpekulovala, hlavne, ak tú prácu chceš. Ak je to plat, ktorý si mala predtým, ako nástupný po RD, by som brala, veď medzitým, čo si bola doma, sa toho veľa zmenilo, časom, ak ukážeš, že si dobrá a zaslúžiš si viac, tvoje mzdové ohodnotenie porastie. Držím prsty.