momikaa
21.09.11,15:31
Potrebovala by som poradit , mam tu tri take situacie tykajuce sa studentov, ktori u nas robia na DBPŠ

1. Dohodarka sutudeje na VS v SR a dovrsila 26 rokov. Moze u nas stale pracovat na DBPŠ? Ona sama ma povinnost sa evidovat v zdravotke a platit si do nej, pripadne este niekde?Viem, ze mali taku povinnost, ale mam pocit, ze sa tam opat nieco menilo.

2.Dohodarka studuje na VS ale nie v SR, ale v Rakusku, taktiez dovrsila 26 rokov. Ta ista otazka: Moze u nas stale pracovat na DBPŠ? Ona sama ma povinnost sa evidovat v zdravotke a platit si do nej, pripadne este niekde?

3.Dohodarka- dovrsila 26 rokov, no kedze predlzuje jeden rok na skole, tak zimny semester ma prerusenie studia, potom v letnom pokracuje.
Opat ta ista otazka: Moze u nas stale pracovat na DBPŠ? Ona sama ma povinnost sa evidovat v zdravotke a platit si do nej, pripadne este niekde?

Viem , ze co studuju externe, tak nemaju statut studenta, ale ked je to v takychto pripadoch tak som si nie celkom ista.
Stretla som sa uz aj s nazorom,ze pokial ma potvrdenie o studiu, tak je student, moze robit na DBPŠ, ako je to so zdravotkou neviem. ( len potom by ma zaujimalo ako je to v tom 3 pripade) . No taktiez aj nazorom, ze vsetci ak su starsi ako 26 rokov, t.j. uz nie su studentami (nikde vsak nie je presne definovane co je "statut studenta", ale vseobecne sa tym berie nezaopatrene dieta, resp. dieta do 26rokov, ak studovalo. Aj z praxe viem,ze ked niekto predlzoval studium, tak akonahle dosiahol vek 26 rokov, padli mu vsetky vymozenosti ake ma student).Z tohto vyplyva, ze uz s nimi nemozeme mat podpisanu dohodu o brigadnickej praci studenta, ale dohodu o vykonani prace resp. o pracovnej cinnosti. Co sa tyka prihlasenia na zdravotke, tak asi mala by sa registrovat ako samoplatca a platit si zdravotku sama.
momikaa
22.09.11,07:14
nik nema skusenost?:(