mikil
21.09.11,17:27
Doma máme starý televízor. Pokiaľ funguje, tak vraj nepotrebujeme nový. Tak chcel by som mu pomôcť. Ako ho pokaziť tak, aby sa to nedalo len tak rychlo a jednoducho ziztiť? Myslím to vážne. Dal som k nemu silný magnet, ale nepomohlo. Ked som ho dal preč tak funguje normalne. Máte nejakú radu?
veronikasad
21.09.11,15:41
Kto by mal kúpiť ten nový TV ?
mikil
21.09.11,15:46
To je jedno, ja alebo rodicia. Ide skor o princip, ze nechcu novy, lebo ten stary ze staci a kym funguje, tak novy nebude. Na tom malom sa fakt nic neda pozerat. Na velkom je pozeranie uplne o niecom inom. Samozrejme je tu moznosť zeby nahodou spadol, ale to nie je ono. Mozno by sa poskodil, ale pri mojom stasti by aj tak fungoval. Dodam, ze televizor ma dobrých 15 rokov a nie a nie sa konecne pokazit. Ovladac uz 5x opravovany, meneny...
lujza.j
21.09.11,15:48
tak si kúp sám, a rodičia nech si pozerajú svoj starý....
veronikasad
21.09.11,15:50
To je jedno, ja alebo rodicia. Ide skor o princip, ze nechcu novy, lebo ten stary ze staci a kym funguje, tak novy nebude. Na tom malom sa fakt nic neda pozerat. Na velkom je pozeranie uplne o niecom inom. Samozrejme je tu moznosť zeby nahodou spadol, ale to nie je ono. Mozno by sa poskodil, ale pri mojom stasti by aj tak fungoval.
Aké jednoduché - napíš Ježiškovi a rodičia dostanú pod stromček nový TV (teda kúpiš im ho ty)
mikil
21.09.11,15:57
To nie je take jednoduche. Keby som len tak kupil pod stromcek Telku, tak by bolo doma asi dost dlho dusno + zakazdým keď by ho pozerali, tak by ich isiel trafit slak, ze sa nemusel kupovat a ze som si to urobil po svojom.
srska
21.09.11,16:00
kúp tv a daj si ho do svojej izby
mikil
21.09.11,16:00
Teraz ma napadlo, co tak ho vypnut a naliať trochu vody. Potom zapnut do zastrcky. Mozno by to nieco odpalilo...
maca.tt
21.09.11,16:04
zavolaj opravárom nech poradia ,alebo pozri či nie je akcia šrotovné v nejakej predajni
220870
21.09.11,16:05
Nepozeraj na televízor.Ja som tv pozeral za celý rok dohromady možno dve tri hodiny a žijem.Keď to občas vidím alebo počujem pripadá mi to ohromne primitívne ,najmä správy a reklama.
Kvalitný program už nieje a tie dristy okolo politiky a priblblých seriálov ma nikdy nebavili.
220870
21.09.11,16:06
Nepozeraj na televízor.Ja som tv pozeral za celý rok dohromady možno dve tri hodiny a žijem.Keď to občas vidím alebo počujem pripadá mi to ohromne primitívne ,najmä správy a reklama.
Kvalitný program už nieje a tie dristy okolo politiky a priblblých seriálov ma nikdy nebavili.
mikil
21.09.11,16:09
Viem ze to znie trochu divne (mozno aj trochu viac), ze normalne sa radí ako Tv opraviť... Ja hladam napad ako ho sikovne pokaziť. Malo by to vyzerat tak, ze keď ho otec zapne, tak jednoducho nepojde. Keby este zasyčal a zaiskril tok to by bolo úplne fajn. Samozrejme bez požiaru... xixi
marjankaj
21.09.11,16:11
Je to tu ako u profesionálov. Boborovský tiež všetko opakoval dvakrát.:---:D
misoft
21.09.11,16:11
Niektoré telky majú vzadu poistky (neviem, aký je typ TV). Stačí zohnať a dať poistku menšej hodnoty, telka sa zapne no po čase poistka to nevydrží a je po sledovaní. Potom však musíš vystihnúť TV opravára, aby im ponúkol predbežnú cenu opravy napr. 75€, trochu tam kutil (ako Kutyil s.r.o. :D)a krútil neveriaco hlavou a aby pridal poznámku, že na tieto telky už náhradné diely sa nevyrábajú a možno vydrží týždeň. Aby si radšej kúpili nový. Musíš použiť sofistikovanú sabotáž spojenú s klamstvom.

BTW: samozrejme, že opravárovi šupneš nejakú tu dvacku za "spoluprácu" na divadielku :D.
avalik
21.09.11,16:11
To nie je take jednoduche. Keby som len tak kupil pod stromcek Telku, tak by bolo doma asi dost dlho dusno + zakazdým keď by ho pozerali, tak by ich isiel trafit slak, ze sa nemusel kupovat a ze som si to urobil po svojom.

si dospely? zarabas? prispievas na domacnost? ak ano, tak vysvetli rodicom, ze s usporenymi peniazkami si mozes robit co chces - napr. aj kupit novy televizor do domacnosti
marjankaj
21.09.11,16:12
Viem ze to znie trochu divne (mozno aj trochu viac), ze normalne sa radí ako Tv opraviť... Ja hladam napad ako ho sikovne pokaziť. Malo by to vyzerat tak, ze keď ho otec zapne, tak jednoducho nepojde. Keby este zasyčal a zaiskril tok to by bolo úplne fajn. Samozrejme bez požiaru... xixi

Koľko máš rokov?:confused:
220870
21.09.11,16:18
ja by som vedel poradiť ale neporadím.
marjankaj
21.09.11,16:23
Viem ze to znie trochu divne (mozno aj trochu viac), ze normalne sa radí ako Tv opraviť... Ja hladam napad ako ho sikovne pokaziť. Malo by to vyzerat tak, ze keď ho otec zapne, tak jednoducho nepojde. Keby este zasyčal a zaiskril tok to by bolo úplne fajn. Samozrejme bez požiaru... xixi

No ani ten požiar by nebol na zahodenie. Aspoň sa zbavíte starej barabizne a dáte si postaviť zámoček. To sa teraz nosí.:---:---:---
Tweety
21.09.11,16:26
Niektoré telky majú vzadu poistky (neviem, aký je typ TV). Stačí zohnať a dať poistku menšej hodnoty, telka sa zapne no po čase poistka to nevydrží a je po sledovaní. Potom však musíš vystihnúť TV opravára, aby im ponúkol predbežnú cenu opravy napr. 75€, trochu tam kutil (ako Kutyil s.r.o. :D)a krútil neveriaco hlavou a aby pridal poznámku, že na tieto telky už náhradné diely sa nevyrábajú a možno vydrží týždeň. Aby si radšej kúpili nový. Musíš použiť sofistikovanú sabotáž spojenú s klamstvom.

BTW: samozrejme, že opravárovi šupneš nejakú tu dvacku za "spoluprácu" na divadielku :D.
Dobrý návod dávaš chlapčaťu, len aby sa to všetko nakoniec neobrátilo proti nemu. Aby neobstál tak, že bude bez televízora a bude mať doma dusno.
mikil
21.09.11,16:29
Niektoré telky majú vzadu poistky (neviem, aký je typ TV). Stačí zohnať a dať poistku menšej hodnoty, telka sa zapne no po čase poistka to nevydrží a je po sledovaní. Potom však musíš vystihnúť TV opravára, aby im ponúkol predbežnú cenu opravy napr. 75€, trochu tam kutil (ako Kutyil s.r.o. :D)a krútil neveriaco hlavou a aby pridal poznámku, že na tieto telky už náhradné diely sa nevyrábajú a možno vydrží týždeň. Aby si radšej kúpili nový. Musíš použiť sofistikovanú sabotáž spojenú s klamstvom.

BTW: samozrejme, že opravárovi šupneš nejakú tu dvacku za "spoluprácu" na divadielku :D.

Konečne niečo kreatívne. Televízor je Samsung CK 5073. nasiel som na internete aj manual a schemu, ale neviem v nom nájsť akú poitku to má (kolko Amperovú). Asi bude vnutry, lebo z vonka tam nic nieje. Ale dik za radu. Nieco pospekulujeme.
mikil
21.09.11,16:30
No ani ten požiar by nebol na zahodenie. Aspoň sa zbavíte starej barabizne a dáte si postaviť zámoček. To sa teraz nosí.:---:---:---

Xixixi
mikil
21.09.11,16:34
Dobrý návod dávaš chlapčaťu, len aby sa to všetko nakoniec neobrátilo proti nemu. Aby neobstál tak, že bude bez televízora a bude mať doma dusno.
Nic sa len neboj. Chlapca vie co robit. A paci sa mi to, že Misoft to zobral "polopatisticky" a dal konkrétnu radu.
srska
21.09.11,16:39
Koľko máš rokov?:confused:
niekedy si tiež myslím, že by sa malo zobrazovať toto: 102192
misoft
21.09.11,16:47
Podľa schémy je tam 3,15A poistka (divné). Pozri sa a daj tam 3A, prípadne 2A. Na schéme je označená F801 (vľavo hore na schéme pod tabuľkou). Toto však rob pri odpojenom televízore zo SIETE!

Niečo takéto hľadaj http://www.sos.sk/?str=12&code=H3010
mikil
21.09.11,16:48
Kolko rodičov sa v tomto momente začalo obávat, čo robia v deckej za počítačom ich detičky a či túto tému nenapísali práve oni... xixixi A keď sa vám najbližšie pokazí Telka, tak len mávnite nad ňou rukou a povedzte: Synu nič sa neboj, to bude len poistka... xixixi
avalik
21.09.11,16:53
no ak by som mala syna ako ty, tak asi mu hned hladam "nahradne ubytovanie" a vo vlastnom nech si kazi co chce
marleau
21.09.11,17:15
By som sa zasmial,keby ti to vyšlo,no ten nový TV by sa vám stále kazil a ty by si na Porade pýtal rady,kde nájsť lacného opravára.....
mikil
21.09.11,17:24
By som sa zasmial,keby ti to vyšlo,no ten nový TV by sa vám stále kazil a ty by si na Porade pýtal rady,kde nájsť lacného opravára.....
Hehehe, to by teda bolo. Náhoda je svina vec. .... Ale že aká škodoradosť! xixixi
srska
21.09.11,17:34
keď to nie je aspoň tento model, tak nemáte starý 102199
pepsikova
21.09.11,17:37
keď to nie je aspoň tento model, tak nemáte starý 102199..

..nie..má novší...ale klon:)
misoft
21.09.11,17:41
buchač
21.09.11,17:43
No ani ten požiar by nebol na zahodenie. Aspoň sa zbavíte starej barabizne a dáte si postaviť zámoček. To sa teraz nosí.:---:---:---

...požiar ani nie ...

...úplne by postačovala iniciatíva , napríklad upratovanie doma .

A pri tom upratovaní sa nejak šnúra od vysávača zavadila ...alebo aj utieranie prachu malo za následok tú " nešťastú udalosť ...
srska
21.09.11,17:45
Možno majú
http://web.quick.cz/jarda.kucera/Image/4001-a%20pred.jpg
ten má výhodu - keď odíde tube, môže dať panel z asus eee
lujza.j
21.09.11,17:49
ale ked doma "pindošil" na starú telku, aby ho rodičia nevyzistili, že je to jeho robota a nie
náhoda, alebo staroba telky.
arizona
21.09.11,17:55
To je jedno, ja alebo rodicia. Ide skor o princip, ze nechcu novy, lebo ten stary ze staci a kym funguje, tak novy nebude. Na tom malom sa fakt nic neda pozerat. Na velkom je pozeranie uplne o niecom inom. Samozrejme je tu moznosť zeby nahodou spadol, ale to nie je ono. Mozno by sa poskodil, ale pri mojom stasti by aj tak fungoval. Dodam, ze televizor ma dobrých 15 rokov a nie a nie sa konecne pokazit. Ovladac uz 5x opravovany, meneny...
Chlapce zlaty,preco chces sposobovat skody svojim vlastnym rodicom?
Uvedomujes si, ze oni si na ten televizor museli nasetrit a mozno nieco ine odpopriet,aby si ho mohli kupit?
Nie kazdy ma rodicov prachatych podnikatelov a nie kazdy ma doma najnovsiu plazmu.
Vies kolko zarabaju tvoji rodicia,kolko maju vydavky na domacnost,tvoju skolu,stravu ,cestovanie,oblecenie a pod. veci?
Mozno im to ozaj nevychadza, takze ten novy, velky TV si nemozu dovolit.
Bud rad, ze mas vobec PC a platia ti internet. Inak by si taketo somariny na nete nehladal...

Ked budes dospely a budes mat svoju rodinu,uvidis, ze tiez si nedovolis kupit po com ti srdce pisti....

Bud rad, ze sa ti rodicia o teba staraju a zivia ta. Ked chces novy TV, tak chod na brigadu, zarob si a kup si ho.
Rodicia mozno trochu pofrflu,ale casom sa to utrasie a ty si nebudes musiet niekedy neskor vycitat, ze si zamerne ublizil rodicom.

Neboj sa, nie si na tom tak najhorsie. Moj syn ma v izbe 23 rocny TV. Tiez ho neplanujeme vyhodit. Preco aj? Zatial nie je dovod.Nastastie sa doteraz nikdy nestazoval.