vivienke
22.09.11,08:09
Dobry den! Chcem sa spytat,ci moze exekutor zobrat hnutelne veci,ak dlznik nevlastni nehnutelnost,ale ma tam trvaly pobyt a nevlastni ani hnutelne veci.Ako to dokazeme,ze nema nic? Dakujem
GabiZ
22.09.11,06:23
Exekúciou môžu byť postihnuté aj veci dlžníka umiestnené v nehnuteľnosti, ktorej vlastníkom je iná osoba. O prípadných nárokoch tretích osôb voči veciam postihnutým exekúciou rozhoduje exekučný súd a vlastnícke právo inej osoby treba hodnoverne preukázať, alebo je potom potrebné podať na súde návrh na vylúčenie veci z exekúcie.
vivienke
22.09.11,07:23
Napriek tomu,ze nevlastni nic,mozu zobrat veci z domu?
Chobot
22.09.11,07:39
Napriek tomu,ze nevlastni nic,mozu zobrat veci z domu?

Akože nič nevlastní? TO spáva v prázdnej izbe na zemi?

Ak má v izbe napr. televízor, tak mu ho môže exek. zobrať. Jedine, že by vlastník nehnuteľnosti preukázal, že je jeho vlastníctvom a nie vlastníctvom dlžníka. Je predsa predpoklad, že ak má ničo vo svojej izbe, patrí to jemu.
bodliak
22.09.11,07:45
No ak je dlžník muž, tak dámsky norkový kožuch mu asi nevezme.
Ale všetky hodnotnejšie veci na ktoré nemáte doklad alebo neviete dokázať, že patria vám, by som tam teda nedržal... :confused:

Takisto môže siahnuť na hotovosť, ktorú nájde, šperky (okrem obrúčok), a podobne.
Juliana77
27.09.11,03:39
ako preukáže vlastníctvo napr. telky alebo pc a pod. keď to kupuješ v obchode na pokladničnom bločku nie je meno toho kto to kupoval???
Juliana77
27.09.11,03:50
Mňa by skôr zaujímalo ako sa vyráta zrážka zo mzdy ak zamestnankyňa je rozvedená, má 2 neplnoleté deti a k výplate sa jej vypláca bonus na deti. Má pracovnú zmluvu na TPP, čistá mzda cca 300e+41,02€ bonus na deti, ale má u nás aj dohodu o pracovnej činnosti s čistým príjmom cca 120€. Nie je to prednostná pohľadávka. Poradí niekto? Máte niekto tabuľky pre výpočet?? Sa to zmenilo od 1.7.2011.