peter_bindas
22.09.11,08:34
Dobrý deň. Mám jednu otázku.
Som vlastníkom živnosti už 3 roky a uvažujem o zriadení s.r.o.
Potrebujem rozšíriť rozsah svojich predmetov podnikania.
Chcem sa opýtať, aký je postup založenia s.r.o, keď už vlastním živnosť?
Je lepšie živnosť zrušiť a tak vytvoriť s.r.o? Je možné zakladať s.r.o, keď mám momentálne ešte platné živ.oprávnenie?
Vopred ďakujem za pomoc.
zk24
22.09.11,06:42
Dobrý deň. Mám jednu otázku.
Som vlastníkom živnosti už 3 roky a uvažujem o zriadení s.r.o.
Potrebujem rozšíriť rozsah svojich predmetov podnikania.
Chcem sa opýtať, aký je postup založenia s.r.o, keď už vlastním živnosť?
Je lepšie živnosť zrušiť a tak vytvoriť s.r.o? Je možné zakladať s.r.o, keď mám momentálne ešte platné živ.oprávnenie?
Vopred ďakujem za pomoc.

Musis sa na zivnost a sro divat ako na dve rozne veci. Ak budes mat sro a zivnost tym padom nebudes potrebovat, je lepsie ju zrusit, ako "zivit ju dalej".

Mozes zakladat sro ked mas este zivnost. Mozes si ponechat oboje, ked chces. Nijako sa to nevylucuje.
peter_bindas
22.09.11,06:43
Ďakujem za odpoveď. Čiže môžem klasicky začať zakladať s.r.o, a živnosť počas doby zakladania môže bežať ďalej? A neviete náhodou ako su stanovené poplatky na založenie s.r.o v roku 2011?
ucetni_fantozzi
22.09.11,06:55
zivnost a s.r.o. su dva samostatne subjekty, ktore sa nijako neovplyvnuju - kludne mozes zivnost prevadzkovat a popri tom si zriadit s.r.o.

co sa tyka zalozenia, je rozumne riesit to spolahlivou agenturou, ktora s.r.o. zalozi na kluc - ceny cca 280-300 Eur + notar a zivnostensky urad (co moze byt cca dalsich 25 Eur)
Economic
22.09.11,14:12
V zakladateľskej listine pre Tvoju sro si presne vypíšeš predmety, ktoré bude tvoja sro vykonávať. Na základe tej listiny požiadaš o vydanie Osvedčení o živnostenskom oprávnení. /každý voľný predmet 5.- Eur, viazaný alebo remeselný 15.- Eur a dá sa platiť aj v hotovosti, nie je nutnosť mať kolky, tie sa už čoskoro stanú minulosťou/ Keď budeš mať už aj Osvedčenie + potrebné prílohy k návrhu, podá sa Návrh na zápis spoločnosti do OR. Až dňom zápisu spoločnosti do OR môžeš podnikať. Živnostenské ktoré máš ako fyzická osoba nepoužiješ pre sro.
Či budeš popri sro ešte robiť na živnosť je len na Tvojom zvážení. Ale možno živnosť zrušíš k vôli odvodom a podobne. Ešte jedna vec, Návrh do OR sa môže podať elektronicky, ušetríš tým 50 % na súdnom poplatku.