milanz
22.09.11,12:14
Dobrý deň.
Potreboval by som poradiť ohľadne umiestnenia reklamy na fasáde nášho panelového domu.
Jedná sa hlavne:schvaľuje niekto umiestnenie reklamy-(mestský úrad..?)
-môže túto plochu prenajímať priamo spoločenstvo vlastníkov bytov?
-je potrebná živnosť na túto činnosť?

Ďakujem za Vaše príspevky.Milan
Chobot
22.09.11,10:38
Dobrý deň.
Potreboval by som poradiť ohľadne umiestnenia reklamy na fasáde nášho panelového domu.
Jedná sa hlavne:
1. schvaľuje niekto umiestnenie reklamy-(mestský úrad..?)
2. môže túto plochu prenajímať priamo spoločenstvo vlastníkov bytov?
3. je potrebná živnosť na túto činnosť?

Ďakujem za Vaše príspevky.Milan

1. nie, jedine vlastníci hlasovaním, alebo spoločenstvo
2. áno, môže, je to vaše vlastníctvo, môžete o tom rozhodovať vy.
3. nie, netreba. Príjmy z prenájmu idú do FO.
flector
22.09.11,17:26
1. nie, jedine vlastníci hlasovaním, alebo spoločenstvo
2. áno, môže, je to vaše vlastníctvo, môžete o tom rozhodovať vy.
3. nie, netreba. Príjmy z prenájmu idú do FO.

Trochu sa votriem do tejto témy. Nechcem na to zakladať novú. Snáď to nevadí.

V súvislosti s tým - ako bolo povedané - ako čítam, že na to vlastne netreba žiadne externé povolenia ma napadla jedna vec ...
(Sorry ak sa pýtam nezmysel. Túto problematiku som moc neskúmal.)

Ale aký je potom vlastne rozdiel medzi týmto a billboardom? Kde je tá hranica? Prečo oni nepotrebujú žiadne povolenie? (Iba svoj vlastný súhlas?)
Keď dám reklamu napríklad na strechu, či stenu svojej nehnuteľnosti (akože kvázi billboard to bude) tak mi nebude treba žiadne povolenia???
Všade som tu na porade v poslednom čase čítal, aké je v dnešných časoch zložité vybaviť billboard. Koľko povolení na to treba a neviem čo ... a zrazu, že netreba nič... ;)

Tak teraz neviem ... môže mi to niekto objasniť.
Vďaka.
jelalim
22.09.11,17:50
Rozdiel je v tom, ze billboard sa obvykle nestavia na svojom sukromnom pozemku pricom fasada je majetok vlastnikov a ak vlastnici suhlasia, ...
flector
22.09.11,17:55
Rozdiel je v tom, ze billboard sa obvykle nestavia na svojom sukromnom pozemku pricom fasada je majetok vlastnikov a ak vlastnici suhlasia, ...

Takže ak postavím billboard na svojom vlastnom pozemku, alebo reklamu umiestnim na svoju nehnuteľnosť, tak nepotrebujem žiadne povolenia???
jelalim
22.09.11,17:59
Rozdiel je v tom, ze billboard sa obvykle nestavia na svojom sukromnom pozemku pricom fasada je majetok vlastnikov a ak vlastnici suhlasia, ...
derek191919
23.09.11,12:37
Ak postavíš (rozumej zabetonuj do zeme), tak v tom prípade potrebuješ povolenia, lebo ide o stavbu, aj ked to je na tvojom pozemku, proste ten zaklad toho bilboardu napr 1 x 1 m , sa musí preklasifikovať napr z ornej pôdy na stavebný pozemok, preto sú okolo toho vybavovačky. Ale videl som aj jednoducho spravený billboard, ze bol velký prívesný vozík, čo sa dáva za traktor prerobený na billboard a bol prakticky robený tak, že sa dal aj prevážať traktorom a len ho ten majiteľ privezol na svoj pozemok pri ceste a odpojil a uz mal billboard na ktorý nepotreboval stavebne povolenie lebo prakticky to nemalo zaklady. Len je otazka stabiliti pri silnejšom vetre...