enrico50
22.09.11,12:55
Ahojte poraďáci:D....Chcel by som vás poprosiť o radu, ako-kde začať, keď mám záujem o otvorenie predajne s obuvou.Zaujímalo by ma, ako to chodí s priestorom, ktorý k tomu bezpodmienečne treba,na aký čas si začínajúci podnikateľ ho prenajíma, kým netuší, ako sa mu obchod zatiaľ rozbehne, kde sa berie nápad,s akým sposobom ho zariadit,potom kontakt na veľkoodberateľov, proste celý mechanizmus, kým sa človek dopracuje k tomu, že príde ku prvému dňu otvorenia svojho obchodu...Bohužial, neviem kde skor začat...Velkosklady taja ceny obuvi, kým človek nemá vybratú živnosť, dopredu sa upísať k priestoru sa mi zdá trocha predčasné a nelogické, pretože, už od podpisu zmluvy, musím začať platit a ešte neviem, kým sa k danemú veľkoobchodníkovi dopracujem, od ktorého by som mal záujem topánky odoberať chcel....a samozrejme medzitým zariadiť priestor....Potešila by ma odpoveď od takého dotyčného, ktorý sa v danom smere vyzná, už s tým prešiel a nevadilo by mu pomoct....Za prípadné odpoväde všetkým poraďákom vopred ďakujem.
katalóg
22.09.11,11:10
Neviem či napíšem príspevok k zadaniu. Napíšem za seba ako zákazníčku. Veľmi mi chýbajú na Slovensku poriadne celokožené dámske kvalitné topánky. Takmer každý obchod má rovnaké značky.
Nie je možnosť sa upriamiť priamo i na výrobcu - Taliansko, Portugalsko? Ev. aj iné krajiny. Všade lacná obuv. Bratislava sa nedá s Prahou porovnať.
Určite by ste našli vďačné zákazníčky.
Taktiež je výnimočné nájsť údaje o šírke sáry pri čižmičkám.Rovnakú skúsenosť mám pri internetovom predaji. Treba byť výnimočný. Predpoklad úspechu.
zalobaba
22.09.11,12:46
Ahojte poraďáci:D....Chcel by som vás poprosiť o radu, ako-kde začať, keď mám záujem o otvorenie predajne s obuvou.Zaujímalo by ma, ako to chodí s priestorom, ktorý k tomu bezpodmienečne treba,na aký čas si začínajúci podnikateľ ho prenajíma, kým netuší, ako sa mu obchod zatiaľ rozbehne, kde sa berie nápad,s akým sposobom ho zariadit,potom kontakt na veľkoodberateľov, proste celý mechanizmus, kým sa človek dopracuje k tomu, že príde ku prvému dňu otvorenia svojho obchodu...Bohužial, neviem kde skor začat...Velkosklady taja ceny obuvi, kým človek nemá vybratú živnosť, dopredu sa upísať k priestoru sa mi zdá trocha predčasné a nelogické, pretože, už od podpisu zmluvy, musím začať platit a ešte neviem, kým sa k danemú veľkoobchodníkovi dopracujem, od ktorého by som mal záujem topánky odoberať chcel....a samozrejme medzitým zariadiť priestor....Potešila by ma odpoveď od takého dotyčného, ktorý sa v danom smere vyzná, už s tým prešiel a nevadilo by mu pomoct....Za prípadné odpoväde všetkým poraďákom vopred ďakujem.


...ja iba toľko k tomu
Harmke
02.05.12,04:39
Najprv si musíš otvoriť živnosť a tak sa dostaneš k cenam vo veľkoskladoch.
Indeed
02.05.12,04:46
Ahojte poraďáci:D....Chcel by som vás poprosiť o radu, ako-kde začať, keď mám záujem o otvorenie predajne s obuvou.Zaujímalo by ma, ako to chodí s priestorom, ktorý k tomu bezpodmienečne treba,na aký čas si začínajúci podnikateľ ho prenajíma, kým netuší, ako sa mu obchod zatiaľ rozbehne, kde sa berie nápad,s akým sposobom ho zariadit,potom kontakt na veľkoodberateľov, proste celý mechanizmus, kým sa človek dopracuje k tomu, že príde ku prvému dňu otvorenia svojho obchodu...Bohužial, neviem kde skor začat...Velkosklady taja ceny obuvi, kým človek nemá vybratú živnosť, dopredu sa upísať k priestoru sa mi zdá trocha predčasné a nelogické, pretože, už od podpisu zmluvy, musím začať platit a ešte neviem, kým sa k danemú veľkoobchodníkovi dopracujem, od ktorého by som mal záujem topánky odoberať chcel....a samozrejme medzitým zariadiť priestor....Potešila by ma odpoveď od takého dotyčného, ktorý sa v danom smere vyzná, už s tým prešiel a nevadilo by mu pomoct....Za prípadné odpoväde všetkým poraďákom vopred ďakujem.

No milý začínajúci podnikateľ , také anglické slovíčka ako KNOW-HOW poznáš ???

A vieš Ty o tom,že sú to najtajnejšie a najviac strážené informácie všade vo svete ???
Indeed
02.05.12,04:49
...ja iba toľko k tomu

A ja toľko k tomu, že pri podnikaní, treba mať predovšetkým OBCHODNÉHO DUCHA a aj schopnosť RISKOVAŤ.

Bez týchto atribútov sa podniká veĺmi ťažko.

Alebo,ešte inak uplne polopatisticky podnikanie nefunguje na nejakých zárukach ale na príležitosti.
Indeed
02.05.12,04:49
Ale aby si nemyslel tento pán,že som zlý tu dávam užitočný link

www.ptak.com.pl
Dantess
02.05.12,04:56
Ako tak pozerám je to už staršia téma Indeed, takže pán už buď podniká, alebo pravdepodobne nie. Škoda, že veľa ľudí zadá otázku a potom sa už nikdy neozve a nekomunikuje. Bolo by fajn sledovať cesty začínajúcich podnikateľov.
Indeed
02.05.12,05:05
tema bola znovuotvoreny by "harmke", nevšimol som si,že je staršieho dáta
profesional
02.05.12,13:35
Ty chces zacat podnikat. Ale na druhu stranu nechces vobec nic rizkovat a v zasade ani nic do toho vlozit. Ale podnikanie je prave o tom ze musis byt ochotny riskovat a nieco do toho aj vlozit. Nie len dufat ze system ti vytvori podmienky a y si len napochodujes do bezrizikoveho biznisu a budes len zarabat.
Musis sa zmierit s tym, ze ti nic ine nezostava, len si vybavit zivnost, nakontaktovat velkosklady, prenajat priestor a tento platit minimalne 6 mesiacov, lebo skor sa poriadny obchod otvorit neda.
Ak sa bojis riskovat a chces mat vsetko na istotu, nepodnikaj.
Economic
02.05.12,15:41
Ahojte poraďáci:D....Chcel by som vás poprosiť o radu, ako-kde začať, keď mám záujem o otvorenie predajne s obuvou.Zaujímalo by ma, ako to chodí s priestorom, ktorý k tomu bezpodmienečne treba,na aký čas si začínajúci podnikateľ ho prenajíma, kým netuší, ako sa mu obchod zatiaľ rozbehne, kde sa berie nápad,s akým sposobom ho zariadit,potom kontakt na veľkoodberateľov, proste celý mechanizmus, kým sa človek dopracuje k tomu, že príde ku prvému dňu otvorenia svojho obchodu...Bohužial, neviem kde skor začat...Velkosklady taja ceny obuvi, kým človek nemá vybratú živnosť, dopredu sa upísať k priestoru sa mi zdá trocha predčasné a nelogické, pretože, už od podpisu zmluvy, musím začať platit a ešte neviem, kým sa k danemú veľkoobchodníkovi dopracujem, od ktorého by som mal záujem topánky odoberať chcel....a samozrejme medzitým zariadiť priestor....Potešila by ma odpoveď od takého dotyčného, ktorý sa v danom smere vyzná, už s tým prešiel a nevadilo by mu pomoct....Za prípadné odpoväde všetkým poraďákom vopred ďakujem.

Bude to tvoj budúci biznis. Čítaj, googluj, hľadaj, je tu toho veľa písané ako začať podnikať. Každé podnikanie nesie so sebou aj riziko. Nik ti tu na tácke celé svoje know how nepoloží. Ani ti nedohodí svojich dodávateľov. Však je to tvoja budúca konkurencia.
Indeed
02.05.12,16:03
Bude to tvoj budúci biznis. Čítaj, googluj, hľadaj, je tu toho veľa písané ako začať podnikať. Každé podnikanie nesie so sebou aj riziko. Nik ti tu na tácke celé svoje know how nepoloží. Ani ti nedohodí svojich dodávateľov. Však je to tvoja budúca konkurencia.

Lenže to know-how zase nie je až také tajné aby dotyčný sa k týmto informaciam časom nedostal.