priatelia
22.09.11,13:29
Vyhľadávač nenašiel výsledky, tak sa tu pokúsim o získanie odpovede. Pracujem vo verejnej správe menej ako 1 rok. Do konca septembra mám záujem podať výpoveď. Podľa nového zákonníka práce mi výpovedná lehota končí 31.októbra 2011. Uvažujem správne? Alebo by bola vhodnejšia dohoda o ukončení pracovného pomeru? Základ je, že ma tam nemôžu držať dlhšie ako 31. október??? JE TO TAK? Ďakujem vopred za odpoveď.
Tweety
22.09.11,11:32
Vyhľadávač nenašiel výsledky, tak sa tu pokúsim o získanie odpovede. Pracujem vo verejnej správe menej ako 1 rok. Do konca septembra mám záujem podať výpoveď. Podľa nového zákonníka práce mi výpovedná lehota končí 31.októbra 2011. Uvažujem správne? Alebo by bola vhodnejšia dohoda o ukončení pracovného pomeru? Základ je, že ma tam nemôžu držať dlhšie ako 31. október??? JE TO TAK? Ďakujem vopred za odpoveď.
§62 ZP
(6) Ak výpoveď dáva zamestnanec, ktorého pracovný pomer u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok, výpovedná doba je dva mesiace.

Takže, ak dáš tento mesiac výpoveď, VD začne plynúť 1.10. a skončí 31.10.
Výhodnejšie je skončenie PP Dohodou, ale na tú je potrebný súhlas obidvoch strán.
priatelia
22.09.11,12:43
"pracovný pomer ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok".. ale môj pracovný pomer netrvá jeden rok, teraz je 9. mesiac.. aj tak dva mesiace VD?
rodina1
22.09.11,12:48
"pracovný pomer ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok".. ale môj pracovný pomer netrvá jeden rok, teraz je 9. mesiac.. aj tak dva mesiace VD?

V tvojom prípade je VD jeden mesiac.
Tweety
22.09.11,13:00
"pracovný pomer ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok".. ale môj pracovný pomer netrvá jeden rok, teraz je 9. mesiac.. aj tak dva mesiace VD?
Opravila som svoj pôv. príspevok, akosi som prehliadla to, že si uviedol menej ako 1 rok.
priatelia
22.09.11,14:56
takže to je na isto tak.. ďakujem pekne za odpovede ..