KatarinaNR
22.09.11,13:50
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o utvrdenie alebo vyvrátenie svojho postupu.
Zamestnanec zamestnaný na dohodu môže dostať svoju odmenu za prácu v hotovosti. Nenašla som žiadny zákon, ktorý by to zakazoval.
Čiže musí dostať riadne výplatnú pásku, podpísať mi prebratie a musím mu to zapísať do jeho mzdového listu.
Mám pásku v exceli, ale bola by som rada ak by som mohla vidieť aj iné pásky, od tých, ktoré to robíte v exceli, samozrejme bez osobných údajov.
A ešte jednu otázku prosím, aký je rozdiel, keď mi zamestnanec podpíše a keď nepodpíše vyhlásenie k dani z príjmu?
napr. na príklade 100€
Ďakujem veľmi pekne za každú radu.
Tweety
22.09.11,11:59
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o utvrdenie alebo vyvrátenie svojho postupu.
Zamestnanec zamestnaný na dohodu môže dostať svoju odmenu za prácu v hotovosti. Nenašla som žiadny zákon, ktorý by to zakazoval.
Čiže musí dostať riadne výplatnú pásku, podpísať mi prebratie a musím mu to zapísať do jeho mzdového listu.
Mám pásku v exceli, ale bola by som rada ak by som mohla vidieť aj iné pásky, od tých, ktoré to robíte v exceli, samozrejme bez osobných údajov.
A ešte jednu otázku prosím, aký je rozdiel, keď mi zamestnanec podpíše a keď nepodpíše vyhlásenie k dani z príjmu?
napr. na príklade 100€
Ďakujem veľmi pekne za každú radu.
Jeho páska bude rovnaká, ako u iných dohodárov, teda Odmena- daň(ak nemá podpísané vyhlásenie, zdanená je celá, ak ho má podpísané, tak len ten rozdiel medzi NČ a výškou odmeny). Z odmien platí len zamestnáv. do SP G a ÚP.
KatarinaNR
22.09.11,12:04
čiže ak mi podpíše vyhlásenie (je jedno či dohodár či tpp) odvádzam mu daň, v tomto prípade 19€ a ak mi nepodpíše v tomto prípade nič, keďže odmena je menšia ako NČ. a tých 19€poukážem na DÚ.
Inak to tlačivo o zdanení príjmov som nikdy nemala rada, lebo som mu nerozumela a ani teraz veľmi nerozumiem, ale ak by sa našiel niekto kto by mi to vysvetlil budem len rada. a ďakujem tweety
Tweety
22.09.11,12:10
čiže ak mi podpíše vyhlásenie (je jedno či dohodár či tpp) odvádzam mu daň, v tomto prípade 19€ a ak mi nepodpíše v tomto prípade nič, keďže odmena je menšia ako NČ. a tých 19€poukážem na DÚ.
Inak to tlačivo o zdanení príjmov som nikdy nemala rada, lebo som mu nerozumela a ani teraz veľmi nerozumiem, ale ak by sa našiel niekto kto by mi to vysvetlil budem len rada. a ďakujem tweety
Mýliš sa, AK podpíše Vyhlásenie, v ktorom si uplatní NČ, jeho daň bude pri 100€ nulová, takže neodvedieš nič. Veď som to vysvetlila v predch. príspevku. Ak má odmenu vyššiu ako je NČ, zdaníš mu len rozdiel medzi nimi. Naopak, ak si nebude uplatňovať NČ, zdaníš mu celú výšku odmeny.
KatarinaNR
22.09.11,12:14
ďakujem tweety, áno pochopila som to, naopak som napísala. Ale čo sa týka štvrťročných hlásení na daň úrad keď bude mať daň 0, podáva sa aj nulové alebo nie je treba? a keďže to budem robiť prvýkrát, bola by som naozaj povďačná keby mi niekto zlatý pripol vzor štvrťročného hlásenia za zamestnanca teda jeho odvedenú daň za štvrťrok, ďakujem .-)
Tweety
22.09.11,12:16
ÁNo, podáš aj nulové, podstatné je to, že vyplatíš príjem zo ZČ.
KatarinaNR
22.09.11,12:18
fuuu to si ako myslela, že vyplatím príjem? že dohodárovi vyplatím mzdu? prepáč z za blbé otázky
Tweety
22.09.11,12:41
fuuu to si ako myslela, že vyplatím príjem? že dohodárovi vyplatím mzdu? prepáč z za blbé otázky
Dohodár nemá mzdu, má odmenu za prácu na dohodu a tá je podľa Zákona o dani z príjmov, príjmom zo závislej činnosti.
KatarinaNR
22.09.11,13:17
áno, dohodár má odmenu, pomýlila som sa,
vyplatím príjem zo zč, doteraz som sa pohybovala v inej terminológií tak preto sa radšej opýtam :-)