Galka26
23.09.11,08:24
Dobrý deň.

Rada by som zriadila chránené pracovisko, nechcem však nič vyrábať, mal by to byť maloobchod- predaj konečnému spotrebiteľovi cez internet. Chcem zamestnávať len občanov ZŤP (sama som invalidný dôchodca). Pôjde to? Musí chránená dielňa/ chránené pracovisko len niečo produkovať, alebo môžeme aj sprostredkovať predaj?

Ďakujem za odpoveď :)

Galina
Atomer.sk
23.09.11,16:47
A ten obcan ZTP bude robit u Teba teda co?
Galka26
23.09.11,16:56
Ešte pracovné náplne nemám naformulované, ale vybavovať objednávky, reklamácie a také veci...
fosgeen
23.09.11,17:38
Chránená dieľna nemusí vyrábať, može vybavovať objednávky ako píšeš, daj si to na administratívnu prácu č.je 41113 .
Galka26
23.09.11,17:41
Čislo čoho? Účtu? Alebo živnosti?
fosgeen
23.09.11,17:55
to je číslo SK NACE .Pošli mi do mojej pošty tvoj email a ja ti pošlem podobný projekt. Podľa potreby si ho upravíš.
Galka26
23.09.11,18:03
Bohužiaľ, neviem, ako sa tu posiela pošta. Musíš ma navigovať :)
Galka26
24.09.11,06:00
Nemam este 15 prispevkov, takze nemozem poslat postu. Risknem to, dufam, ze mi nebudu chodit ziadne spamy: galina.gomolcakova@yahoo.com. Vopred dakujem :)
derek191919
24.09.11,06:56
Ahoj, prosim ťa, mohol by si poslať ten projekt aj mne, uvažujem tiež o chránenej dieľni. Mail je derek19@pobox.sk. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Galka26
24.09.11,07:08
taketo cislo som na EAN Slovakia nenasla.
fosgeen
24.09.11,07:24
Prepáč, je to 411 503 . Alebo finančný úradník 412 301 .
xxx1341
11.10.11,10:24
Mozno trosku odveci otazka, ale zaujimala by ma odpoved
aku vyhodu ma zriadenie chraneneho pracoviska pre zamestnavate a aku pre zamestnanca?
Galka26
11.10.11,10:29
Mozno trosku odveci otazka, ale zaujimala by ma odpoved
aku vyhodu ma zriadenie chraneneho pracoviska pre zamestnavate a aku pre zamestnanca?

Chránené pracovisko zn., že na ňom pracuje vyše 50% zamestnancov ZŤP, či zdravotne ťažko postihnutých. Výhodu to má takú, väčšina zamestnávateľov odmieta zamestnávať ZŤP a invalidov, ale chránené pracovisko dá ZŤP a ID prácu. Takže takú to má výhodu pre zamestnanca.

A pre zamestnávateľa- ten dostane na zriadenia 1 pracovného miesta na chránenom pracovisku dotáciu- dnes to robí cca 9000 eur.
Je však povinný 2 roky ZTP zamestnanca naozaj preukázateľne zamestnávať.
derek191919
11.10.11,13:23
Chránené pracovisko zn., že na ňom pracuje vyše 50% zamestnancov ZŤP, či zdravotne ťažko postihnutých. Výhodu to má takú, väčšina zamestnávateľov odmieta zamestnávať ZŤP a invalidov, ale chránené pracovisko dá ZŤP a ID prácu. Takže takú to má výhodu pre zamestnanca.

A pre zamestnávateľa- ten dostane na zriadenia 1 pracovného miesta na chránenom pracovisku dotáciu- dnes to robí cca 9000 eur.
Je však povinný 2 roky ZTP zamestnanca naozaj preukázateľne zamestnávať.

Prosím Vás čo znamená preukázateľne? Pretože na e-schop môže tie objednávky vybavovať pre mna aj zo svojho domu, nemusí ísť ku mne do kancelárie, bol by to problém? Chodí nejaká kontrola či fyzicky je na tom pracovisku, ktoré bolo nahlásené? Alebo nahlasuje sa nejaká pracovná doba v ktorej musí byť ZTP na pracovisku? Lebo pre mna je jedno či tie objednávky vybavuje doma alebo v kancelárii. Ďakujem
Galka26
11.10.11,13:30
Prosím Vás čo znamená preukázateľne? Pretože na e-schop môže tie objednávky vybavovať pre mna aj zo svojho domu, nemusí ísť ku mne do kancelárie, bol by to problém? Chodí nejaká kontrola či fyzicky je na tom pracovisku, ktoré bolo nahlásené? Alebo nahlasuje sa nejaká pracovná doba v ktorej musí byť ZTP na pracovisku? Lebo pre mna je jedno či tie objednávky vybavuje doma alebo v kancelárii. Ďakujem

Nie som si istá, ale z toho, čo mi naposledy povedala pani- odborníčka na chránené pracoviská- na ÚPSVaR, súdim, že chránené pracovisko (chránená dielňa) musí mať svoje sídlo, kde sa fyzicky naozaj "schádzajú" ZTP za účelom práce (blbo povedané :)) Ja chápem, že v prípade internetového predaja je jedno, kde sa pracovníci fyzicky nachádzajú, ale chránené pracoviská majú určité pravidlá a tie- zrejme- niekto aj kontroluje. Skúste si- prípadne anonymne- zavolať na č. 036/ 244 0404. Je to číslo na úrad práce v Leviciach- sekcia pre zriaďovanie chránených dielní. Tam ti budú vedieť povedať.
alaya1
11.10.11,13:30
Prosím Vás čo znamená preukázateľne? Pretože na e-schop môže tie objednávky vybavovať pre mna aj zo svojho domu, nemusí ísť ku mne do kancelárie, bol by to problém? Chodí nejaká kontrola či fyzicky je na tom pracovisku, ktoré bolo nahlásené? Alebo nahlasuje sa nejaká pracovná doba v ktorej musí byť ZTP na pracovisku? Lebo pre mna je jedno či tie objednávky vybavuje doma alebo v kancelárii. Ďakujem

Samozrejme, ze tam chodi kontrola, ved je to normalne zamestnanie, ci ty len chces zobrat peniaze z UP a to tym konci? Prispevok je na 8 hodinovy pracovny cas.Ten zamestnanec moze mat zriadene CHP aj vo svojom byte, ale vtedy treba tu miestnost vynat z bytoveho fondu a tym padom to bude nebytovy priestor. Vsetko sa da najst na strankach MPSVaR.
evuska
06.03.12,12:51
Dobrý chcela by som sa opýtať či nemá niekto vypracovaný podnikateľský plán na chránenu dielňu eshop. Niečo už mám urobené len si z niektorými vecami nie som istá. A ešte by som sa chcela opýtať neviem či som správne pochopila ale ked zoberiem príspevok 56 na zriadenie dielne pre 1 zťp. K nemu pracovného asistenta paragraf 59 a ktomu by som chcela preplácať náklady podla paragrafu 60 tak kumulácia týchto príspevkov nesmie presiahnuť 1034 eur. čo je celková cena práce pre tento rok? Ďakujem pekne za radu. Eva
airin.nice
06.03.12,18:03
Dobry vecer, ja sa chcem spytat, ci je niekde definovane aky druh prace je nutne vykonavat v chranenej dielni/pracovisku/, ci to zavisi od nejakych vonkajsich podnetov-napriklad na co je zamerany dany region, alebo ÚPSVaR si stanovuje nejake podmienky, ze to musi prave nejaka nimi stanovena praca, alebo to jednoducho zavisi od zriadovatela a ten si sam stanovi o aky druhy cinnosti ide.
Dakujem.
evuska
07.03.12,08:41
Dobrý chcela by som sa opýtať či niekto vybavil chránené pracovisko ako eshop, lebo mne dnes na urade povedali, že to bude porblém a že to neprejde. Bola by som vďačná keby sa mi ozval niekto kto vytvoril takéto pracovisko. Dakujem eva
evuska
08.03.12,08:56
nikto mi neporadí?
sklipo
09.03.12,22:47
ahoj. sice sa do toho moc nevyznam ale sedliacky rozum mi hovori ze eshop je firma ako kazda ina. asi treba len kancelariu nejaku, vytvorit vhodny priesor, alebo prevadzkaren alebo nieco take a tam nech si zamestnanec odsedi 8 hodin, urobi to co ma a je to ako normalne pracovisko. aj predavac je zamestnanec. mylim sa?
evuska
10.03.12,16:08
no ja som si to tiež takto myslela. Neviem či to nebude len o tom že sa ma snažili len odradiť aby som to nezačala vybavovať.
fosgeen
11.03.12,12:49
Sklipo má pravdu. Už som ti napísala.