skplan
23.09.11,09:17
Ake doklady doklady po svadbe je potrebne este vybavit? Mam uz podanu ziadost o obciansky preukaz, vodicsky preukaz, pas. Do kolkych dni je potrebne ohlasit to zdravotnej poistovni? Som zivnostnicka, je potrebne zajst aj na socialnu poistovnu ohlasit zmenu, ak ano do kolkych dni? Mozem to urobit aj doporucenym listom? Vdaka za odpovede.
Nella_2
23.09.11,07:27
Do ZP a SP sa zmena priezviska nahlasuje do 8 dní po zmene.
Ešte je potrebné nahlásiť zmenu priezviska na DÚ (toto asi robí už živnostenský úrad na požiadanie) do 15 dní, v banke na živnostenskom (tam je lehota tuším tiež 15 dní) a potom u svojich lekárov...

Ak si menila aj adresu bydliska - tak trvalý pobyt

A ešte, ak máš nejaké poistky, tak zmeny treba nahlásiť aj v poisťovniach, na bytovom (neviem, či bývaš v rodinnom dome alebo byte) a proste všade tam, odkiaľ Ti chodia faktúry (telefón, elektrárne...)
skplan
23.09.11,08:00
Socialnu poistovnu mozem vybavit aj doporucenym listom s prilozenou fotokopiou sobasneho listu, nakolko uz nie som v mieste trvaleho bydliska.? Lehota mi konci v nedelu.
Nella_2
23.09.11,08:21
Ja by som tam pre istotu zavolala, že čo všetko máš poslať - myslím, že sa to dá poštou (možno aj elektronickou).
skplan
23.09.11,09:02
Vdaka