lucckka
23.09.11,10:00
dobrý deň
prepopielam otázku od známej, keďže ja jej poradiť neviem:

Tento rok by mi mal podľa veku vzniknúť nárok na 25 dní dovolenky, avšak po zarátaní škôl, úradov práce, materskej a predošlých zamestnaní mi vychádza 14 rokov a 330 dní. Preto by som potrebovala radu, či sa do odpracovaných rokov zarátava i čas (cca. 2 mesiace prázdnin) po skončení strednej školy (po 18. roku), ak som nepokračovala v štúdiu ale od 3.7. som nastúpila do pracovného pomeru.

Za odpovede vopred ďakujem
J+K
23.09.11,08:12
Posledné prázdniny po ukončení strednej školy sa zarátavajú pre účely odpracovaných rokov. Ak ale pracovný pomer trval od 3.7., tak potom čas od tohto dátumu určite je už raz započítaný v zápočtovom liste. Ak maturity boli niekedy v máji, čas do 2.7. sa berie ako štúdium, od 3.7. trvá pracovný pomer, takže sa počíta čas nepretržite od 18.rokov až po koniec prvého pracovného pomeru - toto celé obdobie by malo byť na zápočtovom liste napočítané .
drobeceva
23.09.11,08:43
je to tak, ako píše J+K - obdobie od maturity do nástupu do zamestnania sa zaratáva. Keďže nástup bol 3.7. - do zápočtu sa to ráta /týmpádom sa nedajú započítať naviac letné mesiace/, nakoľko už pracovný pomer trval.