zuzana
20.01.06,10:00
Ak sme obchodná firmy platitelia DPH, tak pri reprezentačnom a daroch, kde si neuplat.DPH mám to uvádzať v daň.priznaní na r.14-tú sumu alebo to do daň.priznania nedávam?
monici
22.01.06,17:58
celu sumu aj s dph das na 513 (nedanovy nakl.). do tlaciva sa nic z tohto neuvadza, r 14 je predsa dan z tovarov a sluzieb kupenych v tuzemsku a ty pri repre narok na odpocet nemas.
Jana Acsová
22.01.06,18:06
celu sumu aj s dph das na 513 (nedanovy nakl.). do tlaciva sa nic z tohto neuvadza, r 14 je predsa dan z tovarov a sluzieb kupenych v tuzemsku a ty pri repre narok na odpocet nemas.Nestotožňujem sa s týmto názorom. Otázka znie, či daň uplatnenú iným platiteľom uvádzať do DP. Podľa môjho názoru áno a to na riadok 14. Na riadok 18 ju neuvádzať, nakoľko je neodpočítateľná. Zároveň viesť o nákupe údaje v záznamovej povinnosti podľa § 70 ZDPH.

Ale niektoré DÚ informujú, že postačujú iba záznamy podľa § 70 ... z poučenia k vyplneniu DP však vyplýva niečo iné.
monici
22.01.06,18:08
jasne, zle som si precitala otazku :-)
JDM
15.05.07,18:30
Prosím, je to tak?
Nakúpim do kancelárie kávu a cukor, a hoci som plátca DPH, dám celú sumu kúpených vecí na 513, teda nerozúčtovávam na základ dane a DPH? A potom v DP je celá konečná suma na 513 položka zvyšujúca základ dane?
Ďakujem.



Toaletný papier, mydlo, osviežovače vzduchu sa tiež účtujú na 513? Ďakujem.
KEJKA
15.05.07,19:21
Prosím, je to tak?
Nakúpim do kancelárie kávu a cukor, a hoci som plátca DPH, dám celú sumu kúpených vecí na 513, teda nerozúčtovávam na základ dane a DPH? A potom v DP je celá konečná suma na 513 položka zvyšujúca základ dane?

áno, tak



Toaletný papier, mydlo, osviežovače vzduchu sa tiež účtujú na 513? Ďakujem.
tak to zasa nie. Uprednostňujem 501, 343.