Saniiik
23.09.11,12:00
Zdravim

Chcel by som sa opytat ako spravne alebo akou zmluvou spravne zaplatit nedoplatky za energie.
Pri podpise zmluvy s prenajimatelom som spisal zaciatocne stavy meracov a teraz ked uplynul rok mu chcem uhrdit nedoplatky.
Chcem to vsak mat spravne na papiery aby sa mi neskor nevyhrazal ze uhradu nedostal.

Dakujem velmi pekne
verkaz
23.09.11,14:49
O aké energie ti presne ide ?
Ak ide o elektriku a plyn, tak vlastník obdržal od dodávateľov faktúru, z ktorej sa to dá vypočítať.
Ak sa jedná o spotrebu SV, TÚV a tepla, tak to bolo vlastníkovi vyúčtované v ročnom vyúčtovaní za plnenia spojené s užívaním bytov.
Všetko ale záleží ako to máš dohodnuté v zmluve o prenájme bytu.
buchač
23.09.11,14:58
Zdravim

Chcel by som sa opytat ako spravne alebo akou zmluvou spravne zaplatit nedoplatky za energie.
Pri podpise zmluvy s prenajimatelom som spisal zaciatocne stavy meracov a teraz ked uplynul rok mu chcem uhrdit nedoplatky.
Chcem to vsak mat spravne na papiery aby sa mi neskor nevyhrazal ze uhradu nedostal.

Dakujem velmi pekne

...správne ??? ...

...ale najsprávnejší výraz na toto sa nazýva .....

1.
ŠEK - ľudovo

POUKÁŽKA typu " B " (??? aspoň myslím ) - spisovne , tlačivo poskytne zdarma každá pošta

respektíve

2. CASH - z rúčky do rúčky , pekne proti podpisu ...

3. INTERNET BANKING - najmodernejší spôsob ...
pepsikova
23.09.11,15:32
..však vlastníkovi meračov energií-elektromeru, plynomeru, prišlo vyúčtovanie...ak je nedoplatok, tak ti to dá k úhrade a ty ten nedoplatok zaplatíš v nasledujúcom mesiaci na šeku SIPO, lebo bude pripočítaný k pravidelnej mesačnej úhrade...u nás je to tak...
Katy a R
23.09.11,18:39
Ide o prenájom bytu? .... jednoducho to do dokladu zapíšeš, "úhrada nedoplatku za rok 2010" (alebo niečo podobné).
Či už do šeku (1), alebo do pokladničného (2), alebo do poznámky pri prevode (3) ..... (ako buchač píše)
Saniiik
26.09.11,08:10
Dakujem vsetkym za odpovede.
Pre lepsi obraz a upresnenie, ide o prenajom bytu a nedoplatky mame za elektrinu a vodu.
V zmluve sme uviedli ze plyn, kurenie a ostatne poplatky su zahrnute v najomnom.
Vlastnik bytu chce zaplatit nedoplaty ktore vznikli pri spotrebe zaciatocny stav - koncovy stav. Cize preddavky posielane kazdy mesiac nestacili na realnu spotrebu.
Podla vypisu nam vyratal kolko stoji kazda jednotka a dostali sme sa presne k cislu ktore treba zaplatit.
Ide mi iba o to ci staci aby mi podpisal prijmovy pokladnicny doklad kde uvediem ze to je za nedoplatky (voda, elektrina) alebo ak by chcel spekulovat ci mam spisat s nim nejaku zmluvu ze to prevzal.

Dakujem
verkaz
26.09.11,09:00
Ak sa chceš poistiť, tak mu to pošli poštou, tak ako ti radia v predchádzajúcich príspevkoch. Myslím, že zmluvu je zbytočné uzatvárať. Ak sa chceš poistiť, tak mu daj príjmový doklad podpísať za prítomnosti tretej osoby, ktorá to tak isto potvrdí. Na príjmový doklad rozpíš za čo je platba a tiež rozpíš sumu ( v prípade, že vystavíš len jeden doklad a je viacej položiek).