Stanislava Devečková
23.09.11,12:20
Ani neviem ako začať, a či som vôbec dobre trafila tému.. V júni 2007 som nastúpila do zamestnania zamestnávateľ bol FO, v júni roku 2008 som odišla na MD, v auguste 2010 som dostala výpoveď (paragraf 63 ods. 1 písm. a, kvôli tomu, že skrachoval, vyhlásil konkurz, asi zanikol a firmu prepísal niekde na východné Slovensko). Mala som nárok na odstupné + preplatenie nevyčerpanej dovolenky bolo to 830 eur, od neho som nič nedostala, akurát tak sa mi vysmial, že on nič nemá, tak mi nič nedá. Začiatkom roka mi prišiel od bývalého zamestnávateľa potvrdenie o príjmoch FO, jednoducho, aby som si urobila daňové priznanie za odstupné, ktoré som nedostala, ale stále 50 eur z daňového lepšie, ako nič.. všetko som to prehryzla, ale teraz mi skončila rodičovská, prácu som nenašla a rozhodovala sa, či ísť na úpsvar (registrovať sa ako nezamestnaná) alebo ostať na neplatenej predĺženej rodičovskej, nakoľko mi vznikol nárok na podporu, šla som sa zaregistrovať, problém nastal, keď potrebujem od bývalého zamestnávateľa Potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku na dávku v nezamestnanosti, potvrdenie som dala jeho účtovníčke s tým, že to tam zašle, keď sa teraz na to pýtam, drzo arogantne mi povie, že s tým nič nemá, neviem, ako sa k nemu dostať, ako postupovať, aké kroky podniknúť.. správcu nepoznám ani sa k jeho menu číslu nemôžem dostať, navyše je niekde na východe, čo je naozaj ďaleko.. trvá to už vyše dvoch mesiacov.