bikerkiri
20.01.06,10:17
Ospravedlnujem sa, ked sa to tu uz preberalo, ale ani v prehladavani diskusie som nenasiel jednoznacnu odpoved na moju otazku.

Musim platit dan z mot.vozidla, ked nebudem nikde uctovat vydavky za auto? Auto budem pouzivat na cesty, ale uplatnovat si budem pausalne vydavky.

Pretoze ked sa to tak vezme, tak na cestu mozem pouzit hocico, vlak, bus,... A kedze nevediem uctovnictvo, tak nedokladujem ani cesty.

Velmi pekne dakujem za odpoved.
Erika-ežka
20.01.06,09:45
Keď si budeš uplatňovať paušálne výdavky, tak budeš zbytočne platiť daň, lebo všetky tvoje výdavky budú v "paušálnych výdavkoch" okrem poistného - SP,ZP. Ale účtovníctvo si viesť musíš.
PS: Ak si prihlásený ako platiteľ dane z mot.vozidiel na DÚ, tak sa musíš odhlásiť.
Monika Kováčová
20.01.06,09:46
Daň z motorových vozidiel sa platí, pokiaľ ho má živnostník zaradené v obchodnom majetku a uplatňuje si výdavky na údržbu vozidla, PHM atď. ale aj vtedy ak živnostník chce uplatniť paušálnu náhradu za používanie súkromného vozidla na podnikanie. Ak máte percentuálne výdavky, v týchto sú zahrnuté aj výdavky na cesty. Nevidím dôvod, prečo by som sa priznávala k dani z MV.
bikerkiri
20.01.06,13:00
Hmm, takze ak si budem uplatnovat pausalne vydavky, aj tak musim viest uctovnictvo? MOzno sa pytam trochu blbo, ale na take veci ja niesom, som technicky typ :-)))
Monika Kováčová
20.01.06,13:02
Vedie sa evidencia príjmov. T.j. faktúry, bankové výpisy, doklady o zaplatení odvodov.
Účtovníctvo viesť netreba, výdavky sú percentuálne, dokonca sa neprikladajú ani výkazy o majetku a záväzkoch a výkazy o príjmoch a výdavkoch.
bikerkiri
20.01.06,13:10
Aha, no uz mi je to jasnejsie. Teda len evidujem prijmy-faktury a vydavky-odvody.
Monika Kováčová
20.01.06,13:20
Áno. Rada som pomohla.
bikerkiri
20.01.06,13:25
Velmi pekne dakujem za odpovede na moje otazky. Prajem pekny den.